28 Styczeń 2015

Creative SOUND BLASTER X7

ZEWNĘTRZNA KARTA DŹWIĘKOWA/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY/WZMACNIACZ MOCY/DAC

Źródło: WHITE MAGICK

Do oferty firmy Creative trafiła wyróżniona nagrodą „CES Innovations Awards 2015” zewnętrzna karta dźwiękowa Sound Blaster X7.

Sound Blaster X7 jest wszechstronną biurkową integrą. W zależności od potrzeb może być potraktowany nie tylko jako zewnętrzna karta dźwiękowa, ale również jako wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy, stereofoniczny wzmacniacz mocy oraz DAC obsługujący pliki PCM do 24 bitów/192 kHz. Urządzenie to ma wykorzystuje także technologię łączności międzyplatformowej oraz tzw. „inteligentnej poprawy jakości dźwięku”. Wzmacniacz cyfrowy to pracujący w klasie D układ TPA3116D2 o mocy 100 W (2 x 50 W przy 4 omach). Umożliwia to podłączenie podstawkowych lub wolnostojących kolumn pasywnych. Sound Blaster X7 wyposażony jest również w przełącznik impedancji (zakres od 4 do 8 omów). Wyselekcjonowane komponenty, m. in. kondensatory Nichicon Fine Gold, pozwalają uzyskać bardzo dobry, jak zapewnia producent, dźwięk. Sound Blaster X7 jest także w pełni konfigurowalny – umożliwia to wymianę wzmacniaczy operacyjnych, dzięki czemu w dużym stopniu można dostosować brzmienie do własnych potrzeb i gustów.

Na przednim panelu Sound Blastera X7 znajdują się dwa specjalne mikrofony, które gwarantują „bezkompromisową jakość nagrywanego dźwięku”. Technologia CrystalVoice wykorzystuje innowacyjne algorytmy stworzone specjalnie w celu zapewnienia krystalicznej czystości głosu w grach wieloosobowych, internetowych czatach oraz konferencjach wideo.

Do urządzenia Sound Blaster X7 dołączone jest oprogramowanie umożliwiające sterowanie z poziomu komputera PC, laptopa, tabletu czy smartfona.

Cena Sound Blaster X7 jest już dostępny na polskim rynku. Jego cena wynosi 1699 zł.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer