01 Marzec 2020

CO ZAMIAST WYSTAWY W MONACHIUM?

Wystawa High End 2020 w Monachium odwołana – i co dalej?

Źródło: "HIGH FIDELITY"

Jak zapewne już państwo wiedzą, majowa wystawa High End 2020 w Monachium została odwołana. Mające swoją siedzibę w Wuppertalu stowarzyszenie HIGH END SOCIETY MARKETING GMBH zostało zobligowane przez rząd landu Bawarii do odwołania imprezy ze względu na niebezpieczeństwo zarażenia uczestników koronawirusem. Co miałoby o tyle sens (choć nie ma to nic wspólnego z oceną realnego zagrożenia nowym szczepem wirusa, tylko społecznym odbiorem), że to jest impreza masowa, a z Azji, w tym z Chin, przyjeżdża na nią co roku setki wystawców i zwiedzających. Oficjalny komunikat ze strony wystawcy nosi tytuł HIGH END 2020 Cancelled Due to Coronavirus (dostęp 01.03.2020).

Pierwsze maile do wystawców zostały wysłane jednak już w piątek we wczesnych godzinach rannych. Byłem wówczas na wystawie w AUDIO VIDEO SHOW PRAHA 2020 (relacja w HF 16 marca) i od razu udało mi się na gorąco porozmawiać z kilkoma producentami i ich przedstawicielami handlowymi.

Niemal wszyscy wskazywali na bezsens takiego posunięcia, ale szybko się z nim pogodzili – z faktami się nie dyskutuje. Już na drugi dzień wiadomo było, że producenci na szybko przygotowują plany awaryjne. Wystawa w Monachium jest dla większości z nich jedną z najważniejszych, albo po prostu najważniejszą, imprezą tego typu i jej marketingowa waga jest trudna do przecenienia, a straty do odrobienia.

Cóż więc firmy planują? – Przede wszystkim będą organizowały szkolenia dla dystrybutorów i sprzedawców w swoich siedzibach. Po drugie, większość wskazywała na mniejsze wystawy jako alternatywę, a przede wszystkim na warszawskie AUDIO VIDEO SHOW. I być może, jeśli nic się do tego czasu nie wydarzy i wystawa dojdzie do skutku, polska impreza w listopadzie będzie największym beneficjentem odwołania monachijskiego High Endu.

Relacja z wystawy HIGH END 2019 | Relacja z wystawy AUDIO VIDEO SHOW 2019Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer