05 Maj 2015

Capella Cracoviensis – COPERNICUS FESTIVAL

KONCERT

Źródło: CAPELLA CRACOVIENSIS

„Nauka to jedna z najbardziej fascynujących przygód ludzkości, naznaczona zmaganiami z tajemnicami przyrody, ale i intelektualną radością poznawania. Rzadko jednak stawiamy sobie pytanie, w jak wielkim stopniu odkrycia naukowe kształtują nasz sposób postrzegania rzeczywistości i jak bardzo wpływają na całość tego, co nazywamy kulturą” – Michał Heller, Dyrektor Programowy Copernicus Festival.

Capella Cracoviensis ponownie wystąpi na festiwalu organizowanym przez Fundację Tygodnika Powszechnego. Festiwalu o tyle nietuzinkowym, że szukającym – jak głoszą powyższe słowa księdza profesora Michała Hellera – wzajemnych powiązań, inspiracji czy punktów stycznych między nauką, duchowością a sztuką.

Ponieważ motywem przewodnim tegorocznej edycji Copernicus Festival jest „Geniusz”, CC przygotowała program złożony z dzieł dwóch wielkich kompozytorów, którzy – mimo że zantagonizowani przez popkulturę – wzajemnie na siebie oddziaływali i stanowili o sile muzyki końca XVIII wieku: Antonia Salieriego i Wolfaganga Amadeusa Mozarta.

Koncert CC w ramach Copernicus Festival zaplanowany został na godzinę 20:30 w środę, 20 maja w bazylice oo. Dominikanów. Towarzyszyć mu będą opowieści dwóch wybitnych postaci nauki: profesorów Jerzego Vetulaniego, neurobiologa, oraz Dariusza Czai, antropologa kultury.

Informacje dotyczące koncertu Capelli Cracoviensis znajdziecie Państwo na stronie internetowej CC (TUTAJ). Pełny program festiwalu znajduje się na stronie Copernicus Festival (TUTAJ).Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer