Ara to siedem zbalansowanych elementów armatury; dwa dla tonów wysokich (+ T.A.E.C.), jeden średnich, cztery niskich. Firma nie korzysta z klasycznych pasywnych elementów do łączenia przetworników. Zamiast tego kształtuje ich skuteczność, wykorzystując właściwości akustyczne komory słuchawek.
Na pierwszy rzut oka cztery przetworniki basowe sugerują charakterystyczny dźwięk z wyraźnym basem. Jednak solidne zakotwiczenie ich dźwięku w całym paśmie zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla przetworników obsługujących średnie i wysokie tony. „Ara to słuchawki odpowiednie dla audiofila i referencyjnych odsłuchów” – czytamy w komunikacie prasowym.
Wykonana z tytanowych elementów obudowa słuchawek Ara jest niebywale atrakcyjna wizualnie i świetna mechanicznie. Ich powierzchni nie anodowano, aby się z czasem zmieniały. Przez cały czas użytkowania słuchawek właściciele będą cieszyć się zmieniającym się wykończeniem, które z czasem będzie coraz ciekawsze.
Słuchawki dostarczane są w nowym, wysokiej jakości etui ochronnym z korka – to zmiana przyjazna dla środowiska. Zbierany w zrównoważony sposób korek otacza grubą warstwę ochronną z gumy, która gwarantuje, że słuchawki będą bezpieczne podczas transportu. Wnętrze to gruba podszewka ze sztucznej wełny, która zachowuje nietknięte anodowane wykończenie słuchawek. Każdy element boxu wykonywany jest w Portugalii przez mały zespół wykwalifikowanych rzemieślników, którzy podzielają nasze zaangażowanie w wysoką jakość produktu.
Używany przez nas korek to kora dębu korkowego (Cork Suberus L), a jego ekstrakcja jest nieszkodliwa dla drzewa. Zbiór odbywa się co dziewięć lat w przewidywanym okresie życia drzewa (około 150 lat). Pozyskiwanie korka z drzewa ma zasadnicze znaczenie dla zrównoważenia lasów dębu korkowego. To naturalnie trwały materiał, który dobrze leży w dłoni.
Tekst: mat. prasowe
Fot.: mat prasowe