13 Sierpień 2019

Aurender A30 i nowa wersja aplikacji Conductor

STREAMER/FIRMWARE

Źródło: AUDIOFAST

Audiofast, polski dystrybutor urządzeń marki Aurender, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowego odtwarzacza plików o nazwie A30, a także o nowej wersji aplikacji sterującej tego producenta.

Firma Aurender, jedna z czołowych firm specjalizujących się w produkcji wysokiej klasy streamerów audio, poszerzyła swoje portfolio o nowy model: A30. Urządzenie to jest nie tylko zaawansowanym odtwarzaczem plików, ale pełni wiele innych funkcji, pretendując do miana serca każdego high-endowego systemu audio. A30 oferuje bowiem takie funkcje, jak zgrywanie płyt CD, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy czy zintegrowany pakiet oprogramowania do edycji metadanych i zarządzania biblioteką. Funkcjonalność dopełnia 10 TB pamięci wewnętrznej, dysk SSD oraz szeroki kolorowy wyświetlacz LCD.

Pracujący na pokładzie A30 przetwornik c/a został zaprojektowany w oparciu o flagową kość AKM AK4497 DAC nowej generacji, z liniowymi zasilaczami dual mono. Dzięki temu brzmienie oferowane przez ten streamer nie ma sobie równych w podobnym przedziale cenowym. Dźwięk jest rozdzielczy, przejrzysty i bogaty w detale, wypełniony i niezwykle dynamiczny. A30 z miejsca stanie się najważniejszym urządzeniem każdego high-endowego systemu miłośnika plików!

Aurender A30 obsługuje zarówno pliki PCM (do 32 bitów/786 kHz), jak i DSD, do DSD512 włącznie. Warto podkreślić, że streamer ten jest w stanie zwiększać częstotliwość próbkowania plików (innych niż DSD) do 705,6/768 kHz na wyjściach analogowych. Użytkownik może ponadto wybrać dźwięk PCM, aby dotrzeć do przetwornika c/a bez zmiany i zezwolić przetwornikowi DAC na wstępny upsampling. Całość dopełnia możliwość dekodera MQA, umożliwiająca odtwarzanie bajecznie brzmiących plików MQA.

Model A30 może pracować nie tylko jako streamer, ale i przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy. Gdy występuje w pierwszej z tych ról, poziomem głośności można zarządzać z trzech miejsc: mowa tu o pokrętłach na przednim panelu, aplikacji na iPada oraz pilocie na podczerwień. Z kolei jako wzmacniacz słuchawkowy, A30 został wyposażony w trzy różne wejścia słuchawkowe, dzięki czemu jego użytkownik bez problemu dopasuje odpowiednie modele dla siebie.

Pliki audio w wysokiej rozdzielczości potrafią sporo ważyć, ale dla najnowszego odtwarzacza Aurendera nie stanowi to problemu. Urządzenie zostało bowiem wyposażone w dysk twardy o imponującej pojemności 10 TB oraz dysk SSD z miejscem na 480 GB danych. Po przeniesieniu wybranego albumu lub utworu do pamięci podręcznej dysk twardy wyłącza się, dzięki czemu wydatnie zmniejsza się jego zużycie. Co więcej, odtwarzanie muzyki z pamięci podręcznej eliminuje szum generowany przez obracające się części, ruchome głowice i pracujące silniki.

Prawdziwym popisem sztuki programowania jest również nowoczesne oprogramowanie do zgrywania płyt CD. Zostało one opracowane na zamówienie Aurendera i zoptymalizowane pod kątem współpracy z wysokiej jakości CD-ROM-em marki TEAC. Całość zapewnia doskonałe zgrywanie płyt CD i zapisywanie plików w formatach WAV, FLAC lub AIFF. Co więcej, A30 obsługuje AutoLoader Acronova (opcja dostępna jest za dopłatą), który pozwala na nienadzorowane, zautomatyzowane zgrywanie do 100 płyt CD na raz.

Aurender wprowadził również aplikację kontrolną Conductor w zupełnie nowej wersji 3.0 na systemy iOS oraz Android. Chociaż zmiany poczynione w tej aplikacji już teraz są imponujące, to – jak zapowiada sam producent – to dopiero przedsmak tego, czego możemy oczekiwać w nadchodzących miesiącach!

Czym więc nowa wersja aplikacji Conductor różni się od poprzedniej? Programiści Aurendera skupili się w pierwszej kolejności na zwiększeniu jej funkcjonalności i łatwości eksploatacji. Użytkownicy mogą teraz zapisywać i odzyskiwać stworzone playlisty i oceny, dzięki czemu nikt nie będzie musiał martwić się przypadkową utratą danych. Poprzez aplikację można również sortować zawartość muzyczną w odniesieniu do albumów danego artysty (opcja „Album Artist”), łatwiej tworzyć autorskie playlisty czy resetować urządzenie do ustawień fabrycznych bez utraty osobistych danych (takich jak rzeczone playlisty). Aplikacja ponadto wygląda lepiej i działa sprawniej, dopełniając szeroki wachlarz możliwości odtwarzaczy Aurendera, na czele z modelem A30.

Aurender A30 jest już dostępny w sprzedaży na terenie Polski w dwóch wersjach kolorystycznych. Cena detaliczna urządzenia została skalkulowana na poziomie 88 560 zł. Aplikację Conductor można już z kolei ściągać na urządzenia z systemami iOS oraz Android.

Specyfikacja techniczna:

Pojemność (dysk twardy/SSD): 10 TB/480 GB
Przetwornik: AKM Dual-Mono Design z zasilaczem liniowym Dual-Mono
Cyfrowe wejście audio: 1 x RCA SPDIF; 1 x BNC SPDIF; 2 x TOSLINK
USB: 2 x USB 3.0 (tył)
Wyjście audio USB: USB Port 2 x USB AUDIO klasy 2.0
Ethernet: 1 x podwójnie izolowany
Wyjście słuchawkowe: 1 x 4-pinowe XLR zbalansowany; 1 x 4,4 mm zbalansowany; 1 x 6,5 mm niezbalansowany
​Wymiary (S x W x G): 430 x 141 x 355 mm
Waga: 17 kgWięcej o...
AURENDER

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer