03 Maj 2015

Astell&Kern AK JR

PRZENOŚNY ODTWARZACZ PLIKÓW AUDIO

Źródło: ASTELL&KERN

Astell&Kern zapowiedział premierę swojego najnowszego przenośnego odtwarzacza plików. AK Jr ma być najtańszym urządzeniem tego typu w katalogu producenta.

AK Jr to, dokładnie jak sugeruje człon „Jr”, znacznie odchudzona i zmniejszona wersja „dużych” odtwarzaczy producenta. Urządzenie to, chociaż mogące się pochwalić wysokiej jakości aluminiową obudową, jest niezwykle wąskie (6,9 mm w najgrubszym miejscu) i lekkie (ok. 93 g). AK Jr dysponować ma wewnętrzną pamięcią pozwalającą na zapisanie 64 GB muzyki oraz slotem na opcjonalne karty typu microSD. Warto również wspomnieć o 3,1-calowym ekranie dotykowym, który w zamierzeniu projektantów ma upodobniać AK Jr do obecnych na rynku smartfonów. Warto nadmienić, iż model ten został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot Award, której zadaniem jest wyróżnić produkty wyjątkowe pod względem designu.

Jeżeli chodzi o sferę dźwięku, to AK Jr ma stanowić idealne wprowadzenie do większej oraz droższej oferty producenta oraz być znakomitym punktem, od którego można rozpocząć swoją przygodę z dźwiękiem wysokiej jakości. Odtwarzacz ten obsługuje wszystkie formaty PCM do 24 bitów/192 kHz oraz DSD. Jak utrzymuje oficjalne przedstawicielstwo firmy, AK Jr „daje możliwość każdemu do cieszenia się dźwiękiem audio w rozdzielczości HD, w dowolnym miejscu oraz czasie”.

Astell&Kern AK Jr ujrzy światło dzienne pod koniec maja tego roku. Jego cena wyniesie 399 funtów (ok. 2200 zł).Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer