01 Maj 2020

„HIGH FIDELITY” | № 193 • maj 2020

16 lat w sieci – urodziny „HIGH FIDELITY”

Źródło: "HIGH FIDELITY"

TEKST: Wojciech Pacuła

Szesnaście lat temu w internecie pojawił się pierwszy numer „HIGH FIDELITY”. Znalazły się w nim cztery  testy oraz dwa sprawozdania z wydarzeń, którymi były premiery kolumn Harmony oraz CM-11:

Monitory bliskiego pola CM-11
Kolumny Ancient Audio Harmony
Cukiereczek Audio Space DAC-1US
Pioneer DV-668AV, albo HDMI jako SCART przyszłości
Tranzystorowa lampa Roksan Kandy KA-1 MkIII
Dźwiękowe Emocje: SOUND-E-MOTION A10-20 BF

Co ciekawe, do dzisiaj nie przetrwała tylko jedna firma z tego zestawu: krakowski producent oferujący kolumny CM-11. Pozostałe wciąż są aktywne. Kolejna ciekawostka – zdjęcia do wszystkich testów w pierwszych latach powstawały w partyzanckich warunkach. Chociaż jeszcze wiele lat później wykonywałem je na pralce w łazience, ponieważ miałem tam niezłe „światło zastane”, czyli halogenki w suficie – tak powstało wiele okładek magazynu „Audio”, w którym równolegle pracowałem – to zdjęcia do, powiedzmy, kolumn białoruskiej firmy Sound-E-Motion, robiłem na parkingu salonu oferującego kino domowe, a prowadzonego przez Jacka Szula, wcześniej mojego szefa w firmie Audioholic.

Wiele się od tamtego czasu zmieniło, ale jedno pozostało nietknięte: nasza pasja do muzyki i do sprzętu służącego do jej reprodukcji.

Dziękuję wszystkim, którzy z naszym pismem współpracowali i tym, którzy nadal współpracują – przede wszystkim BARTKOWI ŁUCZAKOWI z firmy Piksel Studio, który dba o to, aby materiały znalazły się na stronie i aby jak najlepiej wyglądały, oraz MARKOWI DYBIE, który dba o tłumaczenia tekstów do wersji angielskiej, a także dostarcza państwu co miesiąc nowy test. Macham ręką również do pani EWY MUSZCZYNKO, która wspomaga Marka w tłumaczeniach. I, last but not least, dziękuję również BARTKOWI PACULE, prywatnie mojemu synowi, za to, że rozkręcił i przez pierwsze lata prowadził dział NEWS, który państwo czytacie. Wszystkim Wam kłaniam się do ziemi! Dziękuję również państwu, naszym CZYTELNIKOM, za zaufanie i obecność – bez was nie miałoby to żadnego sensu… DZIĘKUJĘ!

Wojciech Pacuła

highfidelity.plWięcej o...
„HIGH FIDELITY”

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer