04 Lipiec 2019

Zappiti 4K HDR

ODTWARZACZ WIELOFORMATOWY

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Zappiti to firma oferująca źródła sygnału audio-wideo o jakości znanej z profesjonalnych studiów filmowych. Jej najnowszym i najlepszym odtwarzaczem jest model  PRO 4K HDR.

To urządzenie łączące najwyższą możliwą jakość z wyjątkowym systemem archiwizacji. Odtwarza niemal wszystkie znane formaty konsumenckie, w tym większość współczesnych plików HEVC, charakteryzujących się 10-bitową głębokością kolorów (1 bilion), a także wszystkie współczesne rodzaje plików 3D, wraz z podpisami 3D. Urządzenie wyposażone zostało w solidną, aluminiową obudowę, podwójne wyjście HDMI 4K 60p, HDR, DTS:X, zasilacz o ekstremalnie niskich szumach oraz gniazdo słuchawkowe 6,35 mm.

W Zappiti  PRO 4K HDR zainstalowano najnowszy, czterordzeniowy procesor Realtek RTD1295 o 64-bitowej architekturze i 2 GB pamięci RAM. Obróbką sygnału zajmuje się system Zappiti MagicPixel v2.5, oferujący wyjątkowy obraz, w tym upskaling do 4K. Urządzenie wyposażone jest w wyjście HDMI 2.0 dla sygnału wideo oraz 1.4 dla sygnału audio. Sygnał wideo można rozsyłać w systemie multiroom Zappiti Share do czterech tref, z jakością Blu-ray. Możemy na nim odtworzyć zdjęcia aż do rozdzielczości 8192 x 8192 pikseli. Odtwarzacz Zappiti oferuje dwa sloty na dyski 3,5” SATA o łącznej pojemności do 32 TB, będącej ekwiwalentem 600 płyt Blu-ray lub płyt Blu-ray 300 4K Ultra HD.

Urządzenie wyposażone jest w funkcję Direct Output. Umożliwia ona wyświetlanie obrazu w jego natywnej rozdzielczości, bez dodatkowej obróbki. Jeśli rozdzielczość lub częstotliwość sygnału nie pasują do żadnego standardu wideo wyświetlacza Zappiti Magic Pixel automatycznie dopasuje sygnał do najbliższej rozdzielczości i częstotliwości. Dzięki tej funkcji obraz uzyskiwany z plików Blu-ray ISO i SD zostanie znacząco poprawiony. Funkcja ta będzie przydatna przede wszystkim tam, gdzie używane są projektory 4K firm Sony, JVC i Epson, oparte na dedykowanych skalerach, takich jak Lumagen Radiance.

Cena detaliczna Zappiti PRO 4K HDR wynosi 3500 zł.Więcej o...
ZAPPITI

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer