30 Kwiecień 2019

Zapowiedź koncertu Gwiazdy Wolności

W 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej i niemal 30 lat od wyborów z 4 czerwca 1989 roku plejada muzycznych gwiazd, mieszkańcy Krakowa i goście wezmą udział w koncercie zatytułowanym Gwiazdy Wolności.

W tym wydarzeniu polskie przeboje z ważnym przesłaniem wykonają między innymi Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży czy Gromee. Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego; z kolei partnerem koncertu jest Komisja Europejska.

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej przesłanej przez KBF: „Muzyka łagodzi obyczaje i zbliża ludzi. Podobnie jest z ideą wolności, która przyświecała twórcom wydarzenia. To właśnie wolność będzie tematem przewodnim koncertu Gwiazdy Wolności, którym świętować będziemy dwie ważne rocznice – 15 lat Polski w Unii Europejskiej i 30 lat od pamiętnych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 roku. W koncercie uczcimy również tych, którzy o naszą wolność walczyli i głośno się o nią upominali. Bez haseł i polityki przypomnimy jak ważna jest wolność w naszej codzienności”.

W trakcie koncertu osobowości kultury, sportu i mediów podzielą się z uczestnikami swoimi refleksjami na temat wolności i jej różnych aspektów. Wolnościowe przesłanie będą niosły również piosenki, które prócz własnych przebojów, wykonają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W koncercie wystąpią Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży, Ania Karwan, Margo oraz krakowscy artyści: Gromee, Janusz Radek i Chłopcy z Placu Broni.

Ze sceny popłyną takie utwory, jak: Wolność Marka Grechuty, Dziwny jest ten świat Czesława Niemena czy Tolerancja Stanisława Soyki. W finale koncertu Chłopcy z Placu Broni z wszystkimi artystami wykonają wspólnie przebój Kocham wolność autorstwa Bogdana Łyszkiewicza. Wykonawcom będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Leszka Biolika i Bartka Kapłońskiego.

Informacje:

Kiedy: 15 maja, godzina 20:30
Gdzie: Plac Szczepański, Kraków
Bilety: wstęp wolnyWięcej o...
KRAKOWSKIE BIURO FESTIWALOWE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer