16 Luty 2021

YG Acoustics DualCoherent 2

Amerykańska firma YG Acoustics i nowe zwrotnice jej kolumn

Źródło: CT Premium

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Amerykańska firma YG Acoustics proponuje DualCoherent 2, nową wersję jednej ze swoich podstawowych techniki.

DualCoherent 2 opiera się na układzie zwrotnicy DualCoherent firmy YG, dodatkowo zoptymalizowanej dzięki możliwościom modelowania firmy CAMBRIDGE ACOUSTIC SCIENCES (CAS).


YG Acoustics DualCoherent 2


Obliczenia

Współpracując z CAS, zmierzono zachowanie elektroniczne i akustyczne przetworników YG Acoustics z niespotykaną dotąd dokładnością. Korzystając z klastra obliczeniowego petaflopa w CAS, firma była w stanie zbudować szczegółowe modele uwzględniające skomplikowane współdziałanie wzmacniacza, zwrotnicy, jednostek napędowych, obudowy i pomieszczenia odsłuchowego – wszystko, co symuluje realne brzmienie muzyki. Zaprojektowany i zoptymalizowany dokładnie pod kątem szczegółowego zachowania fazy i częstotliwości przetworników YG, DualCoherent 2 dopasowuje fazę z niespotykaną do tej pory precyzją w punkcie przecięcia zwrotnicy.

Komponenty

DualCoherent 2 zaimplementowano przy użyciu najlepszych elektronicznych komponentów audio, w tym masywnych i wysoce odpornych na wibracje cewek basowych ViseCoil zbudowanych przez YG. Inne zastosowane w zwrotnicach komponenty, to kondensatory Mundorf MCap SUPREME EVO SilverGold i rezystory MResist SUPREME.

Przeznaczenie

Zwrotnice DualCoherent 2 zostały pierwotnie pomyślane pod kątem flagowych kolumn Sonja XV. Dodatkowe badania zaowocowały jednak zastosowaniem tej techniki w całej linii produktów Sonja. W przyszłości wszystkie głośniki z serii Sonja XV, Sonja XV Studio i Sonja 2 będą miały przyrostek „i” w nazwie modelu. Oznaczenie „i” będzie oznaczać poprawioną wersję modelu poprzez włączenie technologii zwrotnicy DualCoherent 2.

Upgrade

Wszystkie poprzednie wersje Sonja XV, Sonja XV Studio, Sonja 1 i Sonja 2 można zaktualizować do specyfikacji DualCoherent 2. Tę zmianę można przeprowadzić „w terenie”, po prostu usuwając oryginalne zwrotnice DualCoherent i instalując DualCoherent 2. Nie wymaga to lutowania i nie ma potrzeby zwracania głośników do fabryki.

ctpremium.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
YG ACOUSTICS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer