08 Kwiecień 2020

YAMAHA: nowe wzmacniacze zintegrowane

Yamaha prezentuje trzy nowe wzmacniacze zintegrowane

Źródło: AUDIO KLAN

YAMAHA wprowadzi wkrótce do sprzedaży cztery całkowicie nowe konstrukcje – trzy wzmacniacze zintegrowane: A-S1200, A-S2200 i A-S3200, a także podstawkowe kolumny głośnikowe NS-3000 wraz z zaprojektowanymi dla tego modelu opcjonalnymi podstawkami SPS-3000.

Już pierwsza w ofercie  integra, A-S1200, wprowadza rozwiązania dotychczas spotykane w znacznie droższych, flagowych urządzeniach hi-fi, m.in. wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe, transformator toroidalny, a także nowość – Mechanical Ground Concept – konstrukcję obudowy poprawiającą jej sztywność.

Jak za dawnych lat – wychyłowe wskaźniki

Dynamikę i rytm muzyki nie tylko można poczuć, lecz także zobaczyć. Centralną część przedniej ścianki zajmują wskaźniki poziomu sygnału. Stanowiące ukłon w stronę złotej ery hi-fi, równocześnie potwierdzają znaczenie klasycznych urządzeń hi-fi dla dzisiejszych wymagających miłośników muzyki. Delikatne podświetlenie LED, nasyca domowe wnętrze ciepłymi emocjami, jeszcze bardziej zwiększając radość ze słuchania swoich ulubionych nagrań.

Mechanical Ground Concept

Pod nazwą Mechanical Ground Concept kryje się sposób mocowania m.in. ciężkich, posrebrzanych nóżek z mosiądzu oraz dużych radiatorów, transformatora mocy i kondensatorów blokowych bezpośrednio do głównej ramy. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć wibracje generowane podczas pracy wzmacniacza, co przekłada się na wyższą jakość dźwięku. Dopasowanie brzmienia do własnych preferencji umożliwia regulacja basu i sopranów.

| A-S1200

Transformator toroidalny o mocy 625 W pozwala uzyskać wzmacniaczowi A-S1200 moc wyjściową 2 × 160 W (4 Ω, 1 kHz, 0,7% THD). Moc znamionowa urządzenia wynosi 2 × 90 W (20 Hz – 20 kHz, 0,07% THD) przy obciążeniu 8 Ω i rośnie do wartości 2 × 150 W przy 4 Ω. W połączeniu z szeregiem funkcji i komponentów klasy high-end, transformator toroidalny ułatwia przekazanie muzycznych emocji do słuchacza.

| A-S2200

Wzmacniacz zintegrowany A-S2200 jest bardziej zaawansowaną i funkcjonalną konstrukcją. Urządzenie jest w pełni zbalansowane, od wejścia do wyjścia, i – podobnie jak A-S1200 – wyposażone jest w przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC, ale do wyboru korekcji służy przełącznik hebelkowy umieszczony na przedniej ściance wzmacniacza (w A-S1200 przełącznik znajduje się na tylnej ściance). Ponadto wzmacniacz ma wejście zbalansowane i wyposażony jest w dodatkową regulacją poziomu głośności (Trim) dla wyjścia słuchawkowego, pozwalającą uniknąć nagłych zmian głośności podłączonych słuchawek. Tak jak we wszystkich trzech nowych wzmacniaczach luksusowe terminale głośnikowe wykrojone są z czystego mosiądzu i umożliwiają łatwe ich dokręcenie ręką, zapewniając bardzo bezpieczne połączenie.

| A-S3200

To konstrukcja mająca zbalansowany tor audio, pozwalający uzyskać wysoki stosunek sygnału do szumu i jeszcze lepszą separację kanałów, mosiężne śruby przy czterech dużych kondensatorach blokowych (22 000 µF) i wysokiej jakości kondensatory foliowe. Jak przystało na flagową konstrukcję serii, A-S3200 ma większą moc w porównaniu z dwoma pozostałymi wzmacniaczami – maksymalna moc wynosi 2 × 170 W (4 Ω, 1 kHz, 0,7% THD), znamionowa moc wyjściowa wynosi 2 × 100 W (20 Hz – 20 kHz, 0,07% THD, 8 Ω), rosnąc do 2 × 150 W przy 4 Ω) – i wyposażony jest w dwa wejścia zbalansowane.

| NS-3000

Do współpracy z trzema nowymi wzmacniaczami mogą służyć nowe kolumny podstawkowe NS-3000. Elementem wyróżniającym ten model są membrany ZYLON, zastosowane zarówno w 30-milimetrowej kopułce wysokotonowej, jak i 160-milimetrowym przetworniku nisko-średniotonowym. Głośniki z membranami ZYLON cechuje szybkość dźwięku porównywalna z berylem, ale wciąż zachowujących charakterystyczną miękkość membran tekstylnych.

Do kolumn pomyślane zostały podstawki SPS-3000. Dzięki nim można mieć pewność, że kolumny głośnikowe ustawione są na optymalnej wysokości, a same podstawki nie generują niepożądanych efektów odbicia dźwięku. Podstawkę tworzy metalowa górna płyta o grubości 6 mm, pełniąca rolę wspornika drewniana kolumna oraz gruba podstawa drewniana (35 mm) z metalową płytą (5 mm) i wymiennymi kolcami.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer