03 Luty 2019

Yamaha MCR-B370D ORAZ MCR-B270D

SYSTEM ALL-IN-ONE

Źródło: AUDIO KLAN

W ofercie Yamahy pojawiły się niedawno dwa systemy typu all-in-one z serii PianoCraft: MCR-B370D oraz MCR-B270D.. Oba modele wyposażone są w odtwarzacz CD oraz obsługują Bluetooth, radio cyfrowe DAB+ i wejście optyczne, gwarantując łatwy dostęp do muzyki i źródeł audio. Jak zauważa Audio Klan, polski dystrybutor marki: „Aluminiowe panele przednie jednostek centralnych doskonale współgrają z czarnymi głośnikami, które w MCR-B370D przyciągają wzrok swoim fortepianowym wykończeniem”.

Obie nowe konstrukcje Yamahy wykorzystują taką samą jednostkę centralną. Jej przednia ścianka wykonana jest z wysokiej jakości aluminium ze szczotkowanym wykończeniem, dzięki czemu – zdaniem polskiego producenta – „zachwyca swoim eleganckim wyglądem. Ustawiając ten stylowy system w dowolnym pomieszczeniu nie tylko można wypełnić jego przestrzeń pięknym dźwiękiem, lecz także uatrakcyjnić wystrój wnętrza”.

Za elegancką stylistyką MCR-B370D i MCR-B270D ma się skrywać nowoczesna elektronika. Urządzenia wyposażone są w moduły Bluetooth 4.2, pozwalające bezprzewodowo łączyć  się ze źródłami dźwięku, aby w łatwy sposób odtwarzać muzykę ze smartfonów i innych urządzeń Bluetooth. Funkcjonalność nowych modeli PianoCraft zwiększają wbudowane porty USB obsługujące pliki FLAC i WAV 24 bity/192 kHz.

Yamahy MCR-B370D i MCR-B270D powinny także sprawdzić się w domach miłośników radia. Oprócz tradycyjnego tunera FM, w obu modelach projektanci umieścili również cyfrowe moduły DAB+, dzięki czemu urządzenia przygotowane są na planowane w przyszłości przejście na technologię cyfrową. Ponadto tunery DAB+ umożliwiają automatyczne dostrajanie dostępnych stacji i wyświetlanie informacji, takich jak nazwa stacji. Praktycznym udogodnieniem MCR-B370D i MCR-B270D są także wejścia optyczne, pozwalające na podłączenie do urządzeń zewnętrznych, np. telewizora. Zdaniem polskiego dystrybutora „dźwięk docierający z głośników obu systemów cechuje się dużo wyższą jakością niż ten oferowany przez standardowe głośniki w większości dzisiejszych telewizorów”.

Jak zaznacza Audio Klan, „wysoka jakość dźwięku to również zasługa perfekcyjnie dopracowanych kolumn głośnikowych”. W celu ochrony przed niepożądanymi wibracjami obudów Yamaha opracowała unikatową wewnętrzną konstrukcję zwaną VCCS. W newralgicznych punktach umieszczono elementy z tworzywa kompozytowego, które zapewniać mają „doskonałą izolację od drgań”.

Systemy MCR-B370D i MCR-B270D będą dostępne w sprzedaży w lutym tego roku. Sugerowane ceny detaliczne najnowszych modeli Yamahy poznamy w chwili wprowadzania nowych modeli na rynek.Więcej o...
YAMAHA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer