12 Styczeń 2021

Współpraca Tidal Audio i Bugatti

Tidal Audio i Bugatti nawiązały współpracę, w wyniku której powstały kolumny ROYAL

Źródło: Tidal Audio

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Firma głośnikowa TIDAL AUDIO nawiązała współpracę z BUGATTI, producentem samochodów. W jej efekcie powstały kolumny ROYAL.


 

Bugatti Tidal Audio Royale High Fidelity News (3)


W przeszłości zdarzała się współpraca między producentami samochodów i firmami audio, mająca na celu przygotowanie produktów służących słuchaniu muzyki, ale najczęściej była to współpraca wizerunkowa, nie dająca prawdziwych korzyści – poza, niestety już nieistniejącą, firmą TAG-McLaren. Tym razem widzimy coś znacznie więcej – realną współpracę Tidal i Bugatti.

Niemiecka firma Tidal Audio jest producentem kolumn głośnikowych z najwyższej półki. Została ona poproszona o zbudowanie 30 par specjalnie zaprojektowanych, aktywnych głośników pod marką Bugatti. W tym przypadku będzie to marka BUGATTI BY TIDAL, a jej pierwszymi produktami będą kolumny Royale.


Bugatti Tidal Audio Royale High Fidelity News (1)


Royale to kolumny z 4 przetwornikami subwoofera w obudowie zamkniętej, wraz z 3-drożnym systemem pasywnym, wykorzystującym przetwornik średniotonowy i głośnik wysokotonowy z diamentowymi membranami.

Częścią nowej premiery jest nowo opracowany streamer MC-1, który umożliwia przesyłanie strumieniowe i inteligentne sterowanie wszystkimi standardowymi źródłami muzyki i rozrywki.

Podobnie jak czterokołowe modele BUGATTI, z niemal nieskończoną liczbą możliwości dostosowywania w celu stworzenia jedynych w swoim rodzaju pojazdów, lista opcji dla „Royale” jest równie wyjątkowa. Począwszy od dwóch wzorów obudów, monocoque i duotone, klienci mogą wybierać między wykończeniami fortepianowymi lub awangardowymi kombinacjami kolorów i materiałów. Początek partnerstwa to wersje kolorystyczne „Edition Noir” i „Edition Blanc”, z których każda ograniczona jest początkowo do 15 par.

Cena kolumn nie jest jeszcze znana.

www.tidal-audio.com

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer