19 Styczeń 2021

WODZU „SAMO ŻYCIE”

KAMELEON RECORDS różnicuje swoją ofertę

Źródło: Kameleon Records

MUZYKA | PREMIERA

Na początku nowego 2021 roku, dla urozmaicenia oferty KAMELEON RECORDS, w sklepie internetowym wydawnictwa pojawiła się płyta CD z materiałem wykraczającym poza jej typowy repertuar.

W ramach współpracy z najciekawszymi współczesnymi grupami nawiązującymi do starych, dobrych, rockowych wzorców w sklepie KAMELEON RECORDS pojawił się pierwszy krążek zespołu Wodzu.

Formacja powstała z inicjatywy byłego, wieloletniego muzyka Oddziału Zamkniętego i Old Breakout – Dariusza „Wodzu” Henczela. Do współpracy zaprosił on basistę Sebastiana Wojnowskiego, który wcześniej grał przez dłuższy czas z Johnem Porterem. W obecnym składzie występują jeszcze: Michał Wardziński – wokalista, Grzegorz Kudyba – gitara i Dominik Swat – gitara.

Zespół prezentuje klasyczną, dość ostrą, gitarową muzykę rockową (bliską metalu), niemniej na płycie można usłyszeć także elementy jazz rocka (cover kompozycji Billy’iego Cobhama – Stratus) i bluesa (Co to za człowiek – z repertuaru Breakoutu).

Krążek na pewno spodoba się wielbicielom klasycznego rocka, wypełnionego konkretnymi gitarowymi solówkami i mocną pracą sekcji rytmicznej oraz ubarwionego charyzmatycznym głosem wokalisty. Kameleon jest także jednym z patronów medialnych krążka.

www.kameleonrecords.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer