20 Styczeń 2021

WIREWORLD PLATINUM STARLIGHT 8 USB 2.0

Trzecia generacja interkonektu USB

Źródło: Audio Center Poland

INTERKONEKT USB

Amerykańska firma WIREWORLD proponuje najnowszą generację interkonektu z serii Starlight, model PLATINUM STARLIGHT 8 USB 2.0.WIREWORLD Platinum Starlight 8 USB 2.0 - przekrój

⸜  WIREWORLD Platinum Starlight 8 USB 2.0 – przekrój


W ciągu dekady od wprowadzenia na rynek oryginalnego interkonektu USB Platinum Starlight, seria ta – jak czytamy w materiałach prasowych – zyskała wyjątkowe uznanie, zarówno ze strony profesjonalnych recenzentów audio na całym świecie, jak i użytkowników. Wireworld mówi, że przeniesienie tego sukcesu na jego nową generację wymagało opracowania nowej geometrii przewodników, zastosowania lepszych ekranów i najlepszego dostępnego materiału izolacyjnego.

Geometria przewodników Uni-Path firmy Wireworld minimalizuje zakłócenia i przesłuchy. Kabel wykorzystuje również ekrany o podwójnej grubości oraz w pełni izolowany i filtrowany przewód zasilający, aby zmaksymalizować czystość dźwięku. Izolacja Composilex 3 redukuje szum tryboelektryczny w przewodach sygnałowych, maksymalizując pochłanianie szumów pochodzących od izolowanego przewodu zasilającego.

⸜ WIREWORLD Platinum Starlight 8 USB 2.0 - budowa wewnętrzna
⸜ WIREWORLD Platinum Starlight 8 USB 2.0 – budowa wewnętrzna

Ten flagowy kabel USB 2.0 trzeciej generacji wyposażono we wtyki z włókna węglowego i pięć opcji zakończenia, w tym z najnowszym złączem typu C. Wzorem poprzednich generacji przewodniki sygnałowe wykonano z litego srebra, a przewody zasilające izolowane są w płaskim profilu zewnętrznym.

Poprawki w stosunku do poprzedniego modelu Platinum Starlight 7 obejmują wyjątkowo cichą izolację Composilex 3 i ekskluzywną geometrię Uni-Path, która minimalizuje zakłócenia, zapewniając realistyczną jakość dźwięku.

„Naszym celem dla Platinum Starlight 8 było stworzenie kabla USB o niesamowitej czystości harmonicznej i dynamicznej ekspresji naukowego standardu referencyjnego, bezpośredniego połączenia między komponentami” – komentuje projektant Wireworld i prezes David Salz. I dodaje – „Uważamy, że ten kabel jest najbliżej osiągnięcia tego celu”.

Platinum USB 8 jest obecnie na końcowym etapie projektowania i gdy tylko firma dokona niewielkiej zmiany oprzyrządowania, przejdzie do jego produkcji

www.wireworldcable.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer