15 Lipiec 2019

Wireworld FLAT ETHERNET CABLES SERIES 8

KABLE

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

 

Wireworld Cable Technology poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży drugiej generacji kabli Ethernet. Ich opatentowana płaska budowa została opracowana na podstawie testów porównawczych z kablami innymi znanych i poważanych producentów, jak również przez porównanie z dźwiękiem z wbudowanych dysków SSD oraz pendrajwów. Nowa seria 8 ma gęstszy, trójwarstwowy ekran i jeszcze lepszy dielektryk o nazwie Composilex 3.

Jak mówi David Saltz, właściciel i główny konstruktor, „ludzie nie zdają sobie sprawy jak wiele detali jest traconych w ich kablach ethernetowych, dopóki nie porównają dźwięku sieci Ethernet z dźwiękiem z wewnętrznego dysku twardego lub z pendrajwa. To kable, które izolują szumy sieci Ethernet minimalizując straty i gwarantując jakość dźwięku, która jest porównywalna z uzyskiwaną z lokalnego dysku SSD.”

Kable ethernetowe wykonane według oficjalnych zaleceń (na przykład Cat5/6/7/8) zbudowane są jedynie ze skręconej z sobą pary kabli, dlatego też kable zbudowane w inny sposób, bez ich skręcania („twinax”) nie mogą mieć nadanej w ten sposób kategorii. Interesujące jest jednak to, że kable Ethernet 100Gb/s (QSFP+) stosowane w serwerowniach to kable typu „twinax”. Dlatego te kable Wireworld nie mają nadanej oficjalnej kategorii, mimo że są wielokrotnie lepsze od kabli przemysłowych.

Opatentowana budowa „Tite-Shield” pozwala na prowadzenie kabli równolegle do siebie, a każda z czterech par jest oddzielona od pozostałych przez gęsty, potrójny ekran. To konstrukcja jest tak efektywna w izolacji od szumów, że wymiana klasycznego kabla ethernetowego na jeden z kabli Wireworlda prowadzi do skokowej poprawy jakości dźwięku.

W Serii 8 wprowadzono poprawki w dwóch ważnych elementach. Po pierwsze zwiększono gęstość potrójnego ekranu, co zminimalizowało zarówno interakcje pomiędzy sąsiadującymi z sobą wiązkami kabli, jak i wpływ zewnętrznych zakłóceń. Odsłuch w kontrolowanych warunkach pokazał jednak, że generowany przez same kable szum tryboelektryczny maskuje wciąż zbyt wiele detali muzycznych. Poradzono sobie z tym wymieniając starszy typ izolacji Composilex 2 na nowszy Composilex 3.

W nowej serii znajdziemy trzy kable, różniące się jedynie materiałem użytym na przewodniki. Chroma 8 w żółtym kolorze wykonany jest z miedzi beztlenowej, Starlight 8 w kolorze czerwonym wykonany został z ze srebrzonej miedzi OFC, z kolei Platinum 8 w srebrnej koszulce zewnętrznej korzysta z najlepszych przewodników, jakie wynaleziono, srebra wykonywanego w technologii Ohno Continuous Cast o czystości 7N (99,99999%).Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer