03 Marzec 2018

Warner Music Poland – nowości wydawnicze (marzec 2018)

MUZYKA

Źródło: WARNER MUSIC POLAND

Seria Polish Jazz doczeka się zupełnie nowego wydawnictwa. Będzie to krążek Human Things Piotra Wyleżoła; album ten będzie 79. numerem prestiżowej serii i trzecim premierowym, odkąd prawa do niej (i katalogu Polskich Nagrań) nabyła wytwórnia Warner Music Poland.

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, krążek Human Things to „projekt szczegółowo przemyślany, imponujący rozmachem i bogactwem środków. Śpiewne tematy wsparte zaawansowaną harmonią, oryginalna, daleka od schematów forma, szczególna rola fortepianu, wyrafinowane improwizacje lidera i zaproszonych artystów sprawiają, że muzyka Human Things wykracza poza utarte formuły gatunku”.

Do nagrania krążka Wyleżoł zaprosił imponującą grupę artystów. Wśród nich znaleźli się: trębacz Robert Majewski, puzonista Grzegorz Nagórski, kontrabasista Michał Barański i perkusista Michał Miśkiewicz. Z kolei partie wokalne w utworze tytułowym wykonuje duet Aga Zaryan-Grzegorz Dowgiałło. Nie można także nie wspomnieć o amerykańskim saksofoniście Daynie Stephensie, który wystąpi na Human Things w roli „gościa specjalnego”.

Premiera krążka Human Things zapowiedziana jest na 9 marca tego roku. Album ukaże się tego dnia zarówno na płycie CD, jak i winylu. Chętni już teraz mogą składać zamówienia przedpremierowe, na przykład TUTAJ (CD) i TUTAJ (LP).Więcej o...
WARNER MUSIC POLAND

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer