15 Lipiec 2017

Vincent PHO-701

PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY

Źródło: AUDIO SYSTEM

Audio System, polski dystrybutor urządzeń marki Vincent, poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowego przedwzmacniacza gramofonowego PHO-701; model ten zastępuje jednocześnie starszy przedwzmacniacz oznaczony symbolem PHO-700.

Za pomocą przełącznika DIP umieszczonego na spodzie obudowy nowego modelu możliwa jest precyzyjna regulacja impedancji i pojemności. To niewielkie udogodnienie, jak zauważają Polacy, „ma wyraźny wpływ na brzmienie”. Słuchacz nie musi ograniczać się do wąskiej grupy wkładek gramofonowych, ponieważ parametry przedwzmacniacza PHO-701 można dopasować do dowolnej wkładki występującej na rynku. Przełącznik wyboru pomiędzy wkładkami MM i MC znajduje się na tylnej ściance urządzenia, podobnie jak w poprzednim modelu.

PHO-701 został wyposażony w jeszcze jedną ważną funkcję. Na tylnej ściance przedwzmacniacza gramofonowego PHO-701 znajduje się port USB, dzięki któremu możliwa jest cyfryzacja nagrań analogowych z gramofonu podłączonego do komputera poprzez PHO-701.

Podobnie jak w przypadku poprzednika, zasilacz umieszczono w oddzielnej obudowie. Wartość napięcia zasilającego jest ponownie tak dobrana, aby uniknąć zakłóceń i przydźwięków pochodzących z sieci elektrycznej. Sekcja phono zasilana jest zatem czystym prądem, niezależnie od jakości domowej instalacji elektrycznej. W drugiej, podobnej obudowie umieszczony jest właściwy przedwzmacniacz gramofonowy. W ścieżce sygnałowej umieszczono lampę 12AU7, która pracuje jako podwójna trioda. Lampa, zdaniem pracowników Audio Systemu, „wywiera kolosalny wpływ na dźwięk”. Z kolei „uważny dobór pozostałych komponentów” ma skutkować „bardzo niskim poziomem szumu”.

Przedwzmacniacz gramofonowy Vincent PHO-701 jest już dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej. Jego cena detaliczna wynosi 2590 zł.

Dane techniczne:

Pasmo przenoszenia: 10 – 20 000 Hz
THD: < 0,05% (20 – 20 000 Hz)
Czułość wejściowa (MM/MC): 58/6,8 mV
Stosunek sygnał/szum (MM/MC): > 81/> 69 dB
Impedancja wejściowa (MM/MC): 47 kiloomów/99 – 1000 omów (regulowana)
Impedancja wyjściowa: 250 omów
Poziom wzmocnienia (MM/MC): 40/60 dB
Pobór mocy: 15 W
Wymiary (S x W x G): 130 x 82 x 225 mm
Waga: 2,2 kgWięcej o...
VINCENT

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer