09 Czerwiec 2019

Vincent DAC-7

DAC

Źródło: Q21

Najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy Vincent DAC-7 jest już dostępny w ofercie salonu Q21.

Firma Vincent opracowała nowy przetwornik cyfrowo-analogowy dedykowany serii TubeLine. Jak podaje przedstawiciel pabianickiego salonu: „Producent włożył wiele wysiłku w projekt i zastosowane technologie, aby przetwarzać sygnały cyfrowe w najlepszy możliwy sposób”.

Do podłączenia źródeł cyfrowych dostępne są dwa złącza optyczne i dwa koncentryczne, a także wejście USB i AES. Sygnały są dekodowane przez moduł AKM AK4490. Port USB obsługuje zatem pliki Hi-res DSD256/PCM 32 bity/384 kHz, zaś pozostałe porty przyjmują sygnał DSD64/PCM 24 bity/192 kHz.

CPU wyprowadza sygnał w pełni symetrycznie do sekcji analogowej. Niezależny filtr i obwód buforowy jest wykorzystywany w każdej ścieżce sygnału, zapewniając najlepszy możliwy dźwięk. W konstrukcji użyte są tylko komponenty wybranych producentów (na przykład WIMA i Nichicon). W zasilaczu wykorzystano transformator toroidalny z podwójnym uzwojeniem. Jedno uzwojenie zasila sekcję analogową, drugie część cyfrową.

Do stabilizacji napięcia używana jest lampa 6Z4. Konwerter jest również wyposażony w lampowy stopień wyjściowy sekcji analogowej. Dwie lampy 12AU7 działają bezpośrednio na ścieżce sygnału, co sprawia, że dźwięk jest bardziej naturalny. Opcjonalnie stopień wyjściowy lampy można przełączyć na stopień wyjściowy FET, naciskając przycisk na panelu przednim. Wysokiej jakości pilot zdalnego sterowania z aluminium uzupełnia pakiet i zapewnia najwyższy możliwy komfort obsługi.

Najnowszy DAC już niebawem będzie można przetestować w salonie Q21. Więcej o przetworniku można przeczytać TUTAJ.Więcej o...
VINCENT

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer