04 Październik 2019

Vincent DAC-7 w salonie Q21

Vincent DAC-7 w salonie Q21

Źródło: SALON Q21

Salon Q21 serdecznie zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszego przetwornika cyfrowo-analogowego Vincent DAC-7

Firma Vincent opracowała nowy konwerter cyfrowo-analogowy, będący częścią dla serii „TubeLine”. Jak czytamy w materiałach prasowych „producent włożył wiele wysiłku w projekt i zastosowane technologie, aby sygnały cyfrowe konwertowane były w najlepszy możliwy sposób”.

Do podłączenia źródeł cyfrowych dostępne są dwa złącza optyczne i dwa koncentryczne, a także wejścia USB i AES/EBU. Sygnały są dekodowane przez przetwornik AKM AK4490. USB obsługuje pliki wysokiej rozdzielczości DSD256 oraz PCM 32 bity, 384 kHz. Pozostałe wejścia przyjmują sygnały DSD64 i PCM 24 bity, 192 kHz. Układ prowadzony jest symetrycznie do sekcji analogowej. Aby uniezależnić od siebie wyjścia RCA i XLR, dla każdego z nich zaaplikowany został osobny zestaw filtrów i buforów wyjściowych.

Do budowy urządzenia użyte są komponenty najlepszych producentów (np. WIMA i Nichicon). W zasilaczu wykorzystano transformator toroidalny z podwójnym uzwojeniem wtórnym – jedno uzwojenie zasila sekcję analogową, drugie część cyfrową. Zapewnia to separacje tych sekcji, co eliminuje zakłócenia i poprawia dynamikę. Do stabilizacji napięcia używana jest lampa 6Z4.

Konwerter jest również wyposażony w lampowy stopień wyjściowy sekcji analogowej. W ścieżce sygnału pracują dwie lampy 12AU7 pracują, co – jak mówi producent – „sprawia, że dźwięk jest bardziej naturalny”. Opcjonalnie stopień wyjściowy lampy można przełączyć na stopień tranzystorowy MOS-FET – wystarczy nacisnąć przycisk na przednim panelu. Pilot zdalnego sterowania wykonany został z aluminium.

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl 

Więcej o...
Salon Q21

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer