07 Grudzień 2017

Ultrasone EDITION 15

SŁUCHAWKI

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Edition 15 rozszerza ofertę produktów Ultrasone o zestaw wysokiej klasy słuchawek otwartych. Są one wyposażone między innymi w sterownik GTC, a także technologię S-LogicEX, która zapewniać ma – jak deklaruje Audio Center Poland, polski dystrybutor marki – „niesamowicie autentyczny odbiór obrazu stereo i niesamowicie wyraźną głębię dźwięku”.

Kluczową cechą Edition 15 jest produkowany w firmowych zakładach sterownik GTC, tworzony z mieszanki złota i titanium. Technologia ta łączy złotą membranę z tytanową kopułką, aby uzyskać wyjątkowe brzmienie. Odtwarzanie dźwięku jest, zdaniem Polaków, „konkretne i precyzyjne w całym zakresie częstotliwości, od najniższych basów po najdelikatniejsze z wysokich tonów”.

Edition 15 to także pierwszy zestaw słuchawek otwartych wykorzystujący opatentowaną technologię S-LogicEX. Specjalnie dopracowany układ sterowników ma zaoferować „niezwykle naturalny [dźwięk]”. Co więcej, słuchawki z technologią S-Logic na pokładzie wymagają również znacznie niższego ciśnienia akustycznego przy takim samym poziomie głośności. Zmniejsza to poczucie zmęczenia u słuchającego, sprawiając że nawet dłuższe słuchanie jest praktycznie nieodczuwalne.

Audio Center Poland zwraca także uwagę na wysoką jakość wykonania najnowszych nauszników od Ultrasone’a. Muszle słuchawkowe są wykonane z drewna wiśni amerykańskiej; drewno to jest niezwykle popularne przy tworzeniu instrumentów. Ciekawie prezentują się także poduszki z mikroweluru oraz opaska na głowę ze skóry Merino, które „dopełniają przyjemności słuchania”. Co ważne, jeżeli poduszki nauszne ulegną uszkodzeniu w dowolnym momencie, można je łatwo wymienić dzięki pomysłowemu mocowaniu za pomocą magnesu.

Ekskluzywny charakter modelu Edition 15 podkreśla także ściśle limitowana liczba wyprodukowanych egzemplarzy. Na całym świecie znaleźć można jedynie 999 takich zestawów. Każdy z nich ma swój własny, indywidualny numer. Warto również dodać, iż słuchawki są wykonywane ręcznie w zakładach Ultrasone’a w Lake Starnberg.

Słuchawki Ultrasone Edition 15 są już dostępne w sprzedaży w cenie detalicznej 9990 zł. Firma obejmuje swoje najnowsze nauszniki pięcioletnią gwarancją.Więcej o...
ULTRASONE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer