14 Luty 2020

Tsakiridis Devices THESEUS w salonie Q21

Salon Q21 zaprasza na odsłuchy wzmacniacza THESEUS greciej firmy Tsakiridis Devices

Źródło: SALON Q21

Theseus to wyjątkowy wzmacniacz. Na jego pokładzie mamy DAC, jak również przedwzmacniacz gramofonowy, przeznaczony do wkładek typu MM. To konstrukcja oparta na lampach, z wyjściem słuchawkowym z regulacją impedancji, pilotem zdalnego sterowania, możliwość podłączenia 4 i 8-omowych kolumn, wyjście z przedwzmacniacza na końcówkę mocy, wyjście na magnetofon oraz trzy wejścia liniowe.

Dodatkowo możemy wybrać tryb pracy pentodowy lub triodowy z regulacją głębokości pętli sprzężenia zwrotnego w dwóch trybach: „normal” lub „low” i na dodatek ustalić bias, korzystając z amperomierza umiejscowionego na przedniej ściance wzmacniacza.

Dodatkową cechą wzmacniacza jest duża dowolność zastosowania lamp w końcówce mocy. Dzięki dołączonej tabeli możemy ustawić napięcie i prąd, dopasowując wzmacniacz do wybranych lamp. Jak czytamy w materiałach firmowych, „konstrukcja wzmacniacza jest niezwykle solidna” – urządzenie waży słuszne 18 kg. A jak brzmi – to zależy od zastosowanej konfiguracji lamp. Zdaniem Q21 to „jedna z lepszych, o ile nie najlepsza konstrukcja lampowa w cenie około 10 tys. zł.” Dodajmy, że wzmacniacz w całości produkowany jest w Grecji.

Strona internetowa producenta: TSAKIRIDIS DEVICES.

Salon audio-video Q21 | Pabianice, Reymonta 12 | Tel. (42) 213 01 66Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer