06 Lipiec 2017

Tomoyoshi Sugimori (Fidata) w Krakowie

REDAKCJA "HIGH FIDELITY"

Źródło: "HIGH FIDELITY"

Szef sprzedaży międzynarodowej japońskiej firmy Fidata, pan Tomoyoshi Sugimori, przyjechał do Polski z krótką wizytą, tylko po to, aby spotkać się z nami w Krakowie i posłuchać naszego systemu referencyjnego. Przypomnijmy, że Fidata to japoński specjalista, producent zaawansowanych (i drogich) systemów NAS i odtwarzaczy plików, np. modelu HFAS1-S10U, który testowaliśmy w czerwcowym wydaniu „High Fidelity” (No. 158).

Pan Sugimori-san był zainteresowany naszym systemem, ponieważ niezwykle wysoko ocenił sam test i sposób jego przeprowadzenia. Wysłuchaliśmy razem kilkunastu utworów z różnych płyt (Compact Disc), a w odsłuchu towarzyszył nam pan Ryohei Obayashi, przedstawiciel firmy Verbatim w Niemczech. Wizyta najwyraźniej się udała, ponieważ panowie za każdym razem kiwali z uznaniem głową, a po kilku utworach bili brawo. Ciekawostka – muzyki słuchali z zamkniętymi oczami, co jakiś czas nagle przechodząc do gwałtownej wymiany zdań między sobą, po czym ponownie zatapiali się w słuchaniu.

Także Kraków bardzo się naszym japońskim gościom spodobał i już zapowiedzieli, że wrócą do nas na dłużej. Przypomnijmy, że zaprezentowany w czasie wystawy High End 2017 w Monachium system, w którym znajdował się NAS Fidata otrzymał od naszego magazynu wyróżnienie Best Sound (TUTAJ).



Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer