28 Wrzesień 2015

Technics GRAND CLASS G30 SERIES

WZMACNIACZ ZINTEGROWANY/STREAMER/SERWER MUZYCZNY

Źródło: TECHNICS

Firma Technics ogłosiła kilka dni temu pokazała światu dwa nowe produkty z premierowej serii Grand Class G30. W jej skład (na ten moment) wchodzi wzmacniacz zintegrowany/streamer SU-G30 oraz serwer muzyczny (streamer, odtwarzacz CD oraz ripper w jednym) ST-G30. Oba urządzenia ujrzały światło dzienne po raz pierwszy na berlińskich targach elektroniki użytkowej IFA.

Wzmacniacz zintegrowany/streamer SU-G30, oferujący 100 W na kanał przy czterech omach i 50 W na kanał przy ośmiu omach, został wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań, które mają odróżnić go od wyrobów konkurencji. W jego wnętrzu znalazło się miejsce m.in. na JENO (Jitter Elimination and Noise-shaping Optimalisation) Engine, którego zadaniem jest obróbka sygnału audio zniekształconego przez jitter, Gan-FET Driver oraz LAPC (Load Adaptive Phase Calibration). Szczególnie ciekawie prezentuje się ta ostatnia propozycja, która pozwala na dopasowanie się SU-G30 do dowolnego modelu kolumn i najbardziej efektywne wykorzystanie oferowanych przez nie możliwości.

Najnowsza integra Technicsa umożliwia skorzystanie z szeregu dostępnych źródeł muzyki, począwszy od radia internetowego i serwisów streamingowych (np. Spotify), przez DLNA i Bluetooth, zaś na urządzeniach wpiętych w wejścia analogowe (liniowe) oraz cyfrowe (USB) kończąc. Wzmacniacz został również wyposażony w wyjście słuchawkowe oraz wejście gramofonowe. Warto również wspomnieć, że użyty w SU-G30 przetwornik cyfrowo-analogowy obsługuje pliki PCM do 32 bitów/384 kHz oraz DSD (do DSD 11,2 MHz włącznie).

Serwer muzyczny ST-G30 został wyposażony w super-cichy dysk SSD (który może w dodatku zostać usunięty gdy w przyszłości przyjdzie czas jego upgrade’u) oraz rozwiązanie nazwane przez inżynierów firmy Digital Noise Isolation Architecture, które redukuje szkodliwe działanie jittera do najniższego możliwego poziomu. Na pokładzie tego modelu znaleźć można również wysokiej jakości ripper płyt CD oraz firmowy napęd, którego konstrukcja pozwala zminimalizować wibracje i szumy przeszkadzające laserowi w poprawnym odczytywaniu informacji ze srebrnego krążka.

Wraz z premierą serwera na tablety i smartfony trafi specjalna aplikacja znacznie ułatwiająca korzystanie z jego możliwości. Użytkownik tego urządzenia będzie mógł stworzyć spersonalizowaną playlistę, edytować tagi czy ustawiać – zgodnie ze swoimi preferencjami – szereg parametrów; a wszystko to bez konieczności kłopotliwego podłączania ST-G30 do komputera czy laptopa.

Technics zwraca ponadto uwagę na wysoką jakość wykonania swoich nowych urządzeń (m.in. na super-sztywne aluminiowe obudowy) oraz ich spójny i elegancki design. Oba produkty z serii Grand Class G30 wejdą do sprzedaży w 2016 roku. Wzmacniacz zintegrowany/streamer SU-G30 trafi na półki sklepowe na początku wiosny, zaś na serwer muzyczny ST-G30 trzeba będzie poczekać kilka tygodni dłużej. Póki co producent nie ujawnił ich przewidywanych cen detalicznych.

Specyfikacja techniczna:

SU-G30:

Moc: 2 x 100 W/4 omy, 2 x 50 W/8 omów
Wejścia cyfrowe: 2 x koaksjalne, 1 x optyczne, 1 x USB-A, 1 x USB-B, 1 x Ethernet
Wejścia analogowe: 1 x liniowe, 1 x gramofonowe
Wymiary (S x W x G): 430 x 98,5 x 424,5 mm
Waga: 11 kg

ST-G30:

Wejścia cyfrowe: 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, 1 x Ethernet
Wymiary (S x W x G): 430 x 98,5 x 388,5 mm
Waga: 10,5 kgWięcej o...
TECHNICS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer