21 Listopad 2015

TechDAS D-7 SUPREME ORAZ D-7i SUPREME

DAC

Źródło: RCM

TechDAS D-7 Supreme i D-7i Supreme to kolejna ewolucja linii przetworników cyfrowo-analogowych D-7, cenionych za swoje wyśmienite brzmienie i szeroki zakres możliwości. Doświadczenia nabyte przez japońskiego producenta w trakcie pracy nad flagowym gramofonem Air Force One zmieniły tor prac nad tym urządzeniem. Zamiast brać udział w wyścigu obsługi jak najwyższych rozdzielczości i gęstości plików wrócono do podstaw – jakości wykonania obudowy oraz zasilania urządzenia.

D-7 Supreme posiada duży, w pełni niezależny transformator toroidalny dla sygnałów cyfrowych i analogowych. Posiada on pojemność dwukrotnie większą od poprzedniego modelu. Układy urządzenia pracują ze stałym napięciem, gwarantując mu pełną dyskrecję i „nieobecność” w torze. Obudowa wykonana jest z dwóch części – zewnętrzna składa się z aluminium i mosiądzu, kontrolując rezonanse, zaś obudowa głównej części przetwornika wykonana jest z aluminium. Umieszczona ona jest na trzech kolcach wykonanych z mosiądzu, a dwa przednie kolce połączone są bezpośrednio z transformatorem toroidalnym, bezpośrednio przenosząc i eliminując tym samym wibracje. Dopełnieniem mechanicznej strony urządzenia jest zaawansowana firmowa technologia TechDAS Insulation Base. Wykonana z super duraluminium i włókna węglowego z warstwą diamentopodobną (DLC), baza ta współgra z kolcami, usuwając wibracje powstające w urządzeniu.

Przetwornik TechDAS wyposażony jest w chip Wolfson WM8741, umożliwiający mu obsługę plików PCM oraz DSD. Wejście USB może pracować z plikami PCM do 24 bitów/192 kHz, wykorzystując do tego transmisję asynchroniczną XMOS i dedykowane oprogramowanie. Wejścia cyfrowe Toslink i RCA również mogą pracować z plikami o takiej gęstości. Na pokładzie znajdują się również dedykowany wzmacniacz słuchawkowy oraz (w modelu D-7i) specjalny port USB znajdujący się na przednim panelu, który daje możliwość pracy z urządzeniami rodziny Apple (iPod/iPhone/iPad).

D-7 Supreme odróżnia się od konkurencyjnych urządzeń przywiązaniem do elementów rzadko spotykanych w przetwornikach cyfrowo-analogowych; jego obudowa i układ zasilania pozwalają mu jednak, zdaniem firmy RCM – polskiego dystrybutora urządzeń TechDAS-a, „wznosić się na nowe wyżyny”. Dzięki szerokiemu zakresowi obsługiwanych formatów i wejść może on stanowić muzyczne centrum każdego systemu.

Specyfikacja techniczna:
Sygnał wejściowy: PCM (do 24 bitów/192 kHz), DSD w standardzie DoP (do 2.82MHz)
Wejścia cyfrowe: 1 x USB(B), 1 x S/PDIF RCA, 1 x Toslink, 1 x USB(A) (tylko w D-7i)
Wyjścia cyfrowe: 1 x S/PDIF RCA
Wyjścia analogowe: 1 x XLR, 1 x RCA
Wyjście przedwzmacniacza: 1 x RCA
Wymiary (S x G x W): 300 x 266. x 73 mm
Waga: 6 kgWięcej o...
TECHDAS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer