16 Styczeń 2018

TEAC TN-350

GRAMOFON

Źródło: AUDIO KLAN

TEAC poszerza swoją ofertę o całkowicie nowy gramofon – TN-350. Model ten, jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej podesłanej przez Audio Klan, polskiego dystrybutora marki, „łączy wyrafinowaną, elegancką stylistykę z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki czemu odpowiada na potrzeby wymagających miłośników analogowego brzmienia”.

Gramofon TEAC TN-350 został opracowany „z myślą o wymagających użytkownikach dzięki bogatemu wyposażeniu i wysokiej klasy komponentom […]”. Są to: wbudowany przedwzmacniacz i przetwornik analogowo-cyfrowy, port USB, aluminiowy talerz i ramię w kształcie litery S, a także wkładka MM (VM) AT95E. Wszystko to sprawia, że już w chwilę po wyjęciu z opakowania najnowszy gramofon TEAC-a ma być gotowy do działania.

Swoje brzmienie urządzenie zawdzięcza – zdaniem Audio Klanu – „skrupulatnie przemyślanej konstrukcji”. Całość opiera się na masywnej podstawie wykonanej z płyty MDF, która maksymalnie ogranicza ryzyko powstawania rezonansu. W obudowie projektanci ukryli silnik o wysokim momencie obrotowym, który poprzez neoprenowy pasek napędza talerz z odlewanego aluminium. Dzięki swojej dużej bezwładności talerz pomaga zapewnić stabilność obrotów podczas odsłuchu muzyki. Tuż obok projektanci umieścili ramię w kształcie litery S. Element ten – w połączeniu z mechanizmem anty-skatingu – zagwarantować ma „wysoką precyzję odtwarzania płyty”. Urządzenie może pracować z jedną z dwóch prędkości: 33 1/3 lub 45 obr./min.

Gramofon TEAC TN-350 dostarczany jest wraz z wkładką MM (VM) Audio-Technica AT95E. Gwarantuje ona, jak deklaruje polski dystrybutor, „wysoką jakość dźwięku, dostarczając czyste i detaliczne brzmienie”. Urządzenie wyposażone jest również w przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM, a także wyjścia: liniowe i gramofonowe. Dzięki temu TN-350 może współpracować z dowolnym wzmacniaczem, nawet z modelem bez wejścia Phono. Wszechstronność gramofonu zwiększa wbudowany przetwornik analogowo-cyfrowy. Układ zaprojektowany przez Texas Instruments pozwala przesyłać muzykę poprzez USB wprost do komputera, aby zapisać winylową kolekcję w postaci cyfrowych plików. 

Gramofon TEAC TN-350 już jest dostępny w sprzedaży. Proponowana cena detaliczna urządzenia, niezależnie od wybranej opcji wykończenia (olejowy fornir o fakturze drewna orzechowego lub czarny mat), wynosi 1799 zł.Więcej o...
TEAC

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer