20 Sierpień 2018

TEAC TN-280BT

GRAMOFON

Źródło: AUDIO KLAN

TEAC już niebawem wprowadzi na rynek swój najnowszy gramofon TN-280BT. Wyposażony we wkładkę MM dostarczać ma wysokiej jakości dźwięk, a dzięki modułowi Bluetooth ułatwia odtwarzanie analogowych nagrań – muzykę można przesyłać bezprzewodowo wprost do słuchawek lub głośników bezprzewodowych. Całości dopełnia wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.

Jak deklaruje Audio Klan, polski dystrybutor marki TEAC, model TN-280BT „jest nie tylko bardzo dobrym dźwiękowo gramofonem kierowanym do miłośników muzyki, którzy chcą cieszyć się swoją kolekcją płyt winylowych”. Za pośrednictwem łączności Bluetooth urządzenie to oferuje nowy sposób słuchania analogowych krążków. Wystarczą do tego głośniki Bluetooth lub słuchawki bezprzewodowe, aby móc wejść do świata analogowych nagrań.

Urządzenie może rzecz jasna współpracować także ze stereofonicznym systemem audio. TN-280BT wyposażony został we wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy z wyjściem liniowym. Dzięki niemu gramofon z łatwością podłączymy do dowolnego wzmacniacza zintegrowanego, także wtedy, gdy wzmacniacz nie ma specjalnego wejścia gramofonowego (Phono), a nawet bezpośrednio do aktywnych kolumn głośnikowych.

Zdaniem polskiego dystrybutora, „w parze z funkcjonalnością idzie wysoka jakość brzmienia”. Paskowy napęd redukuje wibracje; dodatkowe korzyści przynoszą odlewany z aluminium talerz i regulacja anty-skatingu. Za możliwie wierne odwzorowanie dźwięku odpowiada wkładka MM, mocowana do statycznie zbalansowanego prostego ramienia. Cała konstrukcja opiera się na podstawie wykonanej z płyty MDF o wysokiej gęstości. „W przeciwieństwie do plint wykonanych z tworzywa sztucznego, wykorzystywanych w wielu porównywalnych cenowo gramofonach – czytamy w oficjalnej informacji prasowej – ciężka obudowa z MDF-u skutecznie tłumi wibracje i rezonans, pozwalając uzyskać czystszy dźwięk”.

Mimo zastosowania wielu udogodnień, obsługa gramofonu powinna być bardzo prosta. Urządzenie jest wstępnie konfigurowane w fabryce, dzięki czemu już w kilka minut po wyjęciu TN-280BT z opakowania można cieszyć się muzyką. Aby skorzystać z transmisji bezprzewodowej, w pierwszej kolejności należy sparować gramofon ze słuchawkami lub głośnikiem, do czego służy przycisk zlokalizowany w pobliżu prawej krawędzi urządzenia. Specjalna dioda informuje o statusie parowania i sygnalizuje nawiązanie połączenia. TEAC TN-280BT przystosowany jest do obsługi dwóch prędkości: 33 1/3 oraz 45 obr./min.

Gramofon TEAC TN-280BT zadebiutuje na polskim rynku pod koniec trzeciego kwartału tego. Sugerowaną cenę detaliczną urządzenia poznamy w chwili wprowadzania go do sprzedaży, ale już teraz wiadomo, że nie powinna przekroczyć 1500 zł.Więcej o...
TEAC

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer