08 Sierpień 2016

TEAC HA-P5

WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY/DAC

Źródło: AUDIO KLAN

TEAC zaprezentował najnowszy przenośny wzmacniacz słuchawkowy. Model HA-P5 zbudowany został w oparciu o zupełnie nową konstrukcję i wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, wywodzącą się z bogatego doświadczenia TEAC-a.

Produkowany w fabryce TEAC-a w Tokio ultralekki HA-P5 (wykonany ze stopu aluminium i ważący zaledwie 182 g) może współpracować z urządzeniami opartymi na systemach iOS i Android, zapewniając przy tym dźwięk plików HD (DSD do 5,6 MHz oraz PCM do 24 bitów/192 kHz).

Aby zapewnić najwyższy poziom wierności brzmienia, TEAC oparł konstrukcję HA-P5 na wykorzystywanych i sprawdzonych komponentach, stosowanych w takich urządzeniach, jak DAC UD-501 czy wzmacniacz słuchawkowy HA-501.

Cyfrowe sygnały audio wysokiej rozdzielczości – przed dotarciem do wzmacniacza Class A/B, zapewniającego moc 2 x 160 mW przy 32 omach – kierowane są do przetwornika C/A Burr-Brown PCM1795. Wysoki stosunek sygnału do szumu (110 dB) i zastosowanie wzmacniaczy operacyjnych klasy hi-fi (OPA1602), wraz z kondensatorami foliowymi o dużej pojemności, gwarantują  (jak podaje firma Audio Klan, polski dystrybutor marki) „dynamiczny dźwięk o szerokim pasmie przenoszenia, sięgającym od 10 Hz do 100 kHz”.

Dwa całkowicie odizolowane zegary taktujące obsługują sygnały 44,1 kHz i 48 kHz. Rozwiązanie to zapewnia dużo dokładniejszą końcową konwersję cyfrowo-analogową sygnału. Podobnie czterobiegunowe gniazdo słuchawkowe (kompatybilne również z trzybiegunowymi wtyczkami słuchawkowymi) wykorzystuje całkowicie oddzielne obwody masowe dla kanału lewego i prawego, aby zapewnić doskonałą separację kanałów.

Praktyczne diody LED na froncie obudowy w czytelny sposób wskazują, jaki rodzaj sygnału jest odtwarzany, informują także o dostępnym zasobie energii we wbudowanym akumulatorze. Po pełnym naładowaniu baterii wzmacniacz słuchawkowy HA-P5 może pracować przez pięć godzin.

Oprócz portów wejściowych USB typu A i B (do bezpośredniego podłączenia urządzeń źródłowych opartych na systemie iOS lub Android), model HA-P5 wyposażony jest także w wejścia cyfrowe optyczne i koncentryczne, z których każde obsługuje sygnały w rozdzielczości do 24 bitów/192 kHz. Liniowe wyjście analogowe pozwala podłączyć HA-P5 do konwencjonalnego domowego systemu audio.

Zaprojektowany od podstaw pod kątem łatwej obsługi, HA-P5 wyposażony jest w regulację głośności ukrytą w specjalnym wyprofilowaniu obudowy, co chroni użytkownika przed przypadkową zmianą poziomu głośności, gdy urządzenie znajduje się kieszeni lub w torbie. Aby wykorzystać pełnię możliwości swoich urządzeń, użytkownicy HA-P5 mogą także pobrać zaawansowaną, bezpłatną aplikację/oprogramowanie TEAC-a, przeznaczoną dla urządzeń iOS i Android oraz komputerów Mac/PC.

Wzmacniacz słuchawkowy TEAC HA-P5 już jest dostępny w ofercie producenta. Cena detaliczna urządzenia wynosi 2799 zł.

Specyfikacja techniczna:

Pasmo przenoszenia (wejście liniowe): 10 – 100 000 Hz
Pasmo przenoszenia (wyjście analogowe): 10 – 80 000 Hz
Obsługiwana impedancja słuchawek: 16 – 600 omów
Maksymalna moc wyjściowa (32/300/600 omów): 160/60/30 mW @ 1 kHz, 10% THD, JEITA
Czas pracy baterii: 5 godzin (przy 32-omowym obciążeniu, 0,1 mW + 0,1 mW
Czas ładowania: 4 godziny
Wymiary (S x W x G): 65,4 x 121,4 x 21,6 mm
Waga: 182 gWięcej o...
TEAC

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer