07 Luty 2020

TACET | Ostatnia płyta AURYN QUARTET

Kwartet AURYN wydaje ostatnią płytę i zamienia się w kwintet

Źródło: TACET Musikproduktion

Nagraniem kwartetów Wolfganga Amadeusa Mozarta Auryn Quartet żegna się z rynkiem płytowym. Zarejestrowana w stereo i surround płyta SACD wydana została przez niemieckiego specjalistę, firmę TACET Musikproduktion. Rejestracją i produkcją zajął się jej właściciel, pan Andreas Spreer. Na repertuar złożyły się dwa kwartety Mozarta:

  • String Quartet in C major KV 465 Dissonance,
  • String Quartet in B flat major KV 458 The Hunt.

W katalogu wydawnictwa Tacet znajdziey aż 67 nagrań z udziałem Auryns Quartet, w tym pełne wydania dzieł Haydna, Beethovena, Brahmsa i Schumanna oraz Mozarta, Dvoráka, Schuberta, Mendelssohna, Brittena i inne płyty, powstałe w ostatnich 30 latach. Tworzący kwartet Matthias Lingenfelder, Jens Oppermann, Stewart Eaton i Andreas Arndt zawsze czuli się związani z tradycją kwartetów Amadeus i Guarneri. Wiele zespołów zmienia od czasu do czasu swój skład, ale nie kwartet Auryn. Zamiast tego zaprosili do swojego grona piątego muzyka, aby nagrywać dla Taceta kwintety Mozarta, Schuberta, Brahmsa i Schumanna.

Płyta została zarejestrowana przy pomocy mikrofonów lampowych, dlatego nosi logo Inspiring Tube Sound; jej numer katalogowy to 0235-4 SACD. Koncerty nowego kwintetu zaplanowane są do sierpnia 2021 roku.



Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer