20 Maj 2020

T+A P 3100 HV | przedwzmacniacz liniowy

Już w maju do salonów audio trafi najnowszy przedwzmacniacz niemieckiej firmy T+A

Źródło: T+A

Firma Theory and Application, lepiej znana ze skrótu T+A, wprowadziła na rynek swój najnowszy przedwzmacniacz serii HV, model P 3100 HV, z firmowymi rozwiązaniami dotyczącymi budowy płytek drukowanych.

Seria HV jest przykładem absolutnie najwyższej jakości wykonania. Najlepszym tego przykładem jest nowy przedwzmacniacz P 3100 HV. Powstał on oparciu o udanego poprzednika P 3000 HV, jednak pod aluminiową osłoną kryje się wiele technicznych innowacji.

Co najważniejsze, cała sekcja przedwzmacniacza została poprawiona dzięki przeprojektowanemu układowi płytki drukowanej. Nowy zasilacz jest teraz bardziej wydajny i został zaekranowany, a już wcześniej przewymiarowany transformator toroidalny został powiększony i ma teraz moc 115 W.

W poprzednim modelu stopnie wejściowe i wyjściowe były połączone z regulacją głośności, opartą na rezystorach wybieranych przekaźnikami, za pomocą kondensatorów wysokiej jakości. W nowym modelu złożony układ płytki drukowanej eliminuje potrzebę stosowania kondensatorów sprzęgających, upraszczając tym samym ścieżkę sygnału między stopniem wejściowym, regulacją głośności i stopniem wyjściowym. Ponadto przedwzmacniacz P 3100 HV jest absolutnie stabilny i nie jest zależny ani od napięcia, ani od temperatury, a cała elektronika znalazła się w obudowie i o bezkompromisowej konstrukcji. Jak czytamy w materiałach prasowych „wszystkie te środki ostatecznie prowadzą do znacznej poprawy dźwięku”.

Przedwzmacniacz jest najważniejszym elementem każdego systemu klasy high-end. Podłączone do niego źródła dostarczają sygnał o niskim poziomie do sekcji wejściowej przedwzmacniacza, a zadaniem urządzenia jest przełączanie i wzmacnianie tych sygnałów, regulacja ich głośności, przetwarzanie ich w razie potrzeby i dostarczanie ich do gniazd wyjściowych, do których podłączane są wzmacniacze mocy. Wszystko to należy osiągnąć bez zmiany sygnału. Podobnie jak wszystkie elementy serii HV, nowy P 3100 HV ma dyskretną, w pełni symetryczną konstrukcję, a „każdy element konstrukcyjny jest najlepszym z dostępnych”.

Nowy P 3100 HV będzie dostępny już w maju w cenie 13 500 euro (£12 690/$19 500).

www.ta-hifi.de

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer