12 Sierpień 2020

Stevie Ray Vaughan w Mobile Fidelity | LP

Najnowszy box 2 x 180 g | 45 RPM | One Step Pressing

Źródło: Mobile Fidelity

Wytwórnia MOBILE FIDELITY poinformowała o nowym boxie z serii „One Step Pressing” – będzie to album Steviego Ray Vaughana zatytułowany Couldn’t Stand the Weather. Przygotowane z niezwykłą starannością pudełko zawiera album na dwóch płytach 45 rpm, i jest limitoane do 7000 numerowanych kopii (MFSL45UD1S-007).

W materiałach prasowych czytamy:

„Podobnie jak destrukcyjne tornado na okładce albumu, Could not Stand the Weather Steviego Raya Vaughana wieje z intensywnością wichury, porusza wszystko na swojej drodze i zawiera piękne chwile spokoju w swoim centrum, czerpiąc z debiutu, talentu gitarzysty i jego zespół Double Trouble, grających z zadziwiającym autorytetem, pewnością siebie i zuchwalstwem, jakiego nie było w świecie bluesa od dziesięcioleci.”

Wydawnictwo limitowane do 7000 numerowanych kopii i wytłoczone na SuperVinylu w RTI, w technice UltraDisc One-Step sprawia, że ​​Could not Stand the Weather „ożywa z niespotykanym realizmem, mocą i autentycznością”.

SuperVinyl to formuła opracowana wspólnie przez firmy NEOTECH i RTI. Niezwykle droga i niezwykle pracochłonna w produkcji, korzysta ze specjalnie opracowanego związku. Dzięki temu zredukowano szumy i poprawiono definicję rowków. W nowej kompozycji winylu znajdziemy nowy bezwęglowy barwnik. To formuła o wysokiej rozdzielczości pozwalająca na tworzenie czystszych rowków, które są nie do odróżnienia od oryginalnego lakieru.

MoFi One-Step Pressing Steve ray Vaughn w HIGH Fidelity NEWS

___________________

Jak czytamy, „MoFi SuperVinyl zapewnia najbliższe przybliżenie tego, co inżynierowie wytwórni słyszą w laboratorium masteringowym”. W pudełku UD1S Mobile Fidelity znajdziemy specjalne okładki z tłoczoną folią i wierną oryginałowi grafikę.

Płyta dostępna jest już w przedsprzedaży, a premiera przewidziana jest na jesień 2020 roku.

www.mofi.com

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer