20 Marzec 2017

Sony MHC-V50D ORAZ SHAKE-X30D

INNE

Źródło: SONY POLSKA

Firma Sony wprowadziła do oferty dwa nowe zestawy muzyczne: MHC-V50D oraz SHAKE-X30D. Zdaniem producenta „gwarantują one udaną zabawę w każdym pomieszczeniu, a dzięki firmowej technologii Smart High Power i membranom stożkowym Mica Cone łączą wysoką jakość dźwięku z imponującą mocą”.

Zintegrowany zestaw MHC-V50D korzysta z technologii Smart High Power, która zwiększa ciśnienie akustyczne i pozwala uzyskać „potężny bas” z łamanej komory głośnika z powiększonym wyjściem. Firma zwraca uwagę na zastosowane stożkowe membrany Mica Cone z włókna MRC (Mica Reinforced Cellular); mają one odznaczać się wyjątkową sztywnością i umiejętnością zachowania kształtu nawet przy ruchach z dużą szybkością oraz pod działaniem wysokiego ciśnienia.

Używając aplikacji Fiestable można zmieniać kolor oświetlenia kolumn i wyświetlanych wzorów oraz synchronizować światła z rytmem muzyki. Funkcja obsługi ruchami pozwala w prosty sposób sterować takimi funkcjami, jak odtwarzanie, DJ, sampler i oświetlenie; wystarcza do tego skinienie ręki. Obsługę w nocy ułatwia podświetlany panel dotykowy. Dwa wejścia mikrofonowe pozwalają organizować zawody karaoke. Co więcej, wbudowany odtwarzacz obsługuje płyty DVD karaoke i pozwala wyświetlać teksty utworów na telewizorze podłączonym do wyjścia HDMI. Podłączenie telefonu komórkowego lub tabletu umożliwia Bluetooth i technologia łączenia jednym dotknięciem NFC. Unika się wówczas użycia przewodów, a dzięki wbudowanemu kodekowi Sony LDAC, uzyskuje się równie wysoką jakość dźwięku.

Jak deklaruje Sony, „3-elementowy zestaw SHAKE-X30D przykuwa uwagę śmiałym wyglądem oraz bogatym zestawem funkcji, dzięki którym całonocna zabawa rozkręci się na całego”. Głównym elementem zestawu jest odtwarzacz, a uzupełniają go dwie kolumny. Podobnie jak w modelu MHC-V50D, kolumny SHAKE-X30D korzystają z membran Mica Cone w głośnikach oraz technologii Smart High Power. Dwa wejścia mikrofonowe pozwolą używać zestawu X30D również podczas pojedynków karaoke. Użytkownik ma również do dyspozycji gniazdo gitarowe oraz wejście HDMI ARC do podłączenia telewizora. Podświetlane kolumny pozwalają wyświetlać na pobliskich ścianach migające wzory, których kolor zmienia się w rytm muzyki.

Sprzedaż MHC-V50D rozpocznie się w kwietniu, zestaw SHAKE-X30D będzie można nabyć od maja tego roku.Więcej o...
SONY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer