25 Październik 2018

Sonus faber ELECTA AMATOR III

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Firma Sonus faber wprowadza do sprzedaży nowej wersji kultowych monitorów Electa Amator z 1987 roku oraz Electa Amator II, z roku 1997. Jak można się domyślić, nowe kolumny zostały opatrzone symbolem „III”.

Jak chwali swój nowy projekt producent: „Electa Amator III to efekt naszej 30 letniej podróży. Trzecia generacja kultowego produktu wygenerowanego przez ekspresję naturalnej ewolucji, podtrzymującej elementy, które czynią nas wyjątkowymi: szlachetne materiały, kunszt wykonania oraz naturalne brzmienie”.

Obudowa łączy lite drewno orzechowe wraz z podstawą wykonaną z marmuru Carrara poprzez mosiężną wkładkę, która podkreśla linie oraz wzmacnia całość konstrukcji. Ta kombinacja stała się cechą charakterystyczną dla współczesnych twórców z Sonus faber.

Uwagę przykuwa również ręcznie nakładana skóra otulająca tylny panel oraz frontową płytę głośnika, a także anodowane aluminiowe podstawki zamontowane na podstawie z marmuru Carrara.

W celu uzyskania wysokiej jakości dźwięku inżynierowie Sonus faber sięgnęli między innymi po 28 mm prztwornik wysokotonowy wykorzystujący technologię DAD (Damped Apex Dome). Na uwagę zasługuje również konstrukcja zwrtonicy wykonanej w technologii Paracross topology, z kondensatorami Clarify Cap ESA. Całość dopełnia glośnik niskotonowy o średnicy 6,5 cala.

Model Electa Amator III jest produkowany w jednym wykończeniu i będzie dostępny na rynku od listopada 2018 roku w Europie oraz od grudnia 2018 roku w Azji i Ameryce Północnej. Cena detaliczna dla pary głośników ze standami wynosi 43 998 zł.Więcej o...
SONUS FABER

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer