18 Maj 2019

SMSL DP3

ODTWARZACZ WIELOFORMATOWY

Źródło: MIP

Chińska firma S.M.S.L zaprezentowała swój najnowszy produkt. SMSL DP3 to nie tylko streamer czy wzmacniacz słuchawkowy; producent zintegrował tutaj  szeroki wachlarz funkcjonalności, który – jak podaje MIP, polski dystrybutor marki, „w tym przedziale cenowym był do tej pory rzadko spotykany”.

Warto zaznaczyć, że DP3 może odtwarzacz praktycznie wszystkie dostępne na rynku formaty dźwięku, w dodatku z wielu źródeł. Urządzenie wspiera: DSD, DFF, WAV, WMA, WMA Lossless, FLAC, AIFF, M4a, MP3, AAC oraz OGG.

Co więcej, nowy odtwarzacz S.M.S.L. obsługuje szeroką gamę standardów: możliwość podłączenia NAS, w tym obsługa protokołu Samba; obsługę DLNA; pełne wsparcie dla protokołu AirPlay – można odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzeń firmy Apple; wbudowany dwukierunkowy Bluetooth – SMSL DP3 może zarówno odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzenia połączonego poprzez Bluetooth, możemy też podłączyć bezpośrednio na przykład słuchawki bezprzewodowe w tym standardzie.

Na tylnej ściance urządzenia znajdziemy nie tylko analogowe wyjścia RCA. Dostępny jest także pełen zestaw cyfrowych wyjść audio: koaksjalne, optyczne oczywiście wejście USB Audio.

SMSL DP3 posiada nie tylko gniazdo na karty pamięci MicroSD na przedniej ściance. Z tyłu znajdziemy także dwa porty USB, za pomocą których możemy podłączyć urządzenia pamięci masowej, takie jak pendrive, czy przenośny dysk twardy. Co ważne, urządzenie może zasilać dyski twarde prądem o natężeniu aż 2A (jeżeli wykorzystywane jest jedno wejście USB, w przypadku dwóch maksymalne natężenie prądu zasilającego to 2A).

Na pokładzie DP3 znajdziemy oscylator, który zapewnia bardzo niski poziom Jittera, która jest niższa, aniżeli 0,1 ps przy 10 Hz – 1 MHz. Co więcej, sercem przetwornika cyfrowo analogowego jest nie jeden, a dwa układy firmy ESS. Mowa oczywiście o kościach Sabre 9018Q2C. Przetwarzają one wewnętrznie sygnał w rozdzielczości 32 bitów, a także korzystają z autorskich technologii firmy Sabre, takich, jak HyperStream czy Time Domain Jitter Eliminator. Obrazu dopełnia fakt, iż układy te posiadają wbudowane sprzętowe dekodowanie formatu DSD, z DSD256 (Quad-DSD) włącznie.

Sugerowana cena SMSL DP3 w Polsce wynosi 1699 zł. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży.



Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer