10 Lipiec 2020

SKALDOWIE | BOX • 12 x CD

BOX na 55-lecie działalności zespołu

Źródło: KAMELEON RECORDS

Z okazji 55-lecia Skaldów wydawnictwo Kameleon Records postanowił przygotować jeszcze jedną niespodziankę dla fanów zespołu. Będzie to BOX zawierający 12 płyt CD (w tym trzy podwójne) z materiałem zarejestrowanym w latach 1987-2018.

BOX stanowi oczywistą kontynuację bestsellerowego wydawnictwa przygotowanego w 2015 roku na 50-lecie Skaldów. W zestawie znajdą się następujące tytuły:
Moje Betlejem (z nową okładką, masteringiem i utworami dodatkowymi),
Największe przeboje (w nowej okładce i z utworami dodatkowymi),
Po górach, po chmurach (przeredagowana wersja albumu Po śniegu, po kolędzie, wzbogacona o niepublikowane utwory dodatkowe),
Znów od zera (w kolorowej okładce, z dodatkami jak na wydaniu Kameleona),
Harmonia świata (w oryginalnym „krakowskim” mixie – pierwszy raz na CD),
Skaldowie dzieciom (zestaw nagrań jak na na wydaniu Kameleona),
Skaldowie na dwa fortepiany (w poprawionej okładce i z nowym montażem oryginalnych taśm),
Oddychać i kochać (w poprawionej okładce i z nowym masteringiem i unikatowymi utworami dodatkowymi),
Taki blues (zestaw nagrań jak na na wydaniu Kameleona),
Jest tylko dziś (zestaw nagrań jak na na wydaniu Kameleona),
Radość tańca/Gubałówka blues (najnowszy singiel promocyjny z dwoma utworami z albumu Taki blues, ale w nieco innych i niewydanych dotąd na CD wersjach). Płytka będzie dostępna tylko w tym wydawnictwie,
Dopóki stoją góry – niepublikowane nagrania koncertowe – podwójny album z najciekawszymi rejestracjami live pochodzącymi z ostatnich lat.

Ostatnia płyta została skompilowana tak, aby przedstawić na nim mniej znane utwory zespołu, grane obecnie przez Skaldów raczej sporadycznie. Pominięto 99 % hitów znajdujących się od lat na żelaznej set-liście formacji. Jakość prawie wszystkich nagrań jest idealna. Jedynie kilka piosenek ze względu na ich unikatowy charakter zaprezentowano z nieco gorszym (ale wciąż pochodzącym ze stołu mikserskiego) dźwiękiem. Album będzie dostępny tylko w tym wydawnictwie.

Wszystkie płyty zostaną opakowane w laminowane, rozkładane okładki typu mini LP ze specjalnymi, kolorowymi kopertami na płyty. Dodatkiem będzie gruba (prawdopodobnie 32-stronicowa) książeczka, wypełniona zdjęciami zespołu. Całość zostanie włożona do grubego, laminowanego pudełka, zaprojektowanego tak, aby tworzyło serię z poprzednim BOXEM.

Nakład BOXU wyniesie 250 NUMEROWANYCH (!!!) egzemplarzy. Jego cena, wraz z przesyłką do Polski, wyniesie 415 zł.

Wydawca gwarantuje, że wznowienia nie będzie nigdy, a więc duża wartość kolekcjonerska BOX-ów w przyszłości jest więcej niż pewna (wystarczy spojrzeć na obecne ceny poprzedniego „pudełka” – Skaldowie 50-lat).
Osoby które chcą zarezerwować konkretne numery wydawnictwa proszone są o kontakt mailowy. Rezerwacja będzie wiązała się też z akceptacją dokonania płatności w formie przedpłaty (prawdopodobnie w okolicach października/listopada). Pozostałe, zainteresowane osoby, którym nie zależy na rezerwacji numerów nie muszą dokonywać przedpłaty.

Premiera wydawnictwa planowana jest na grudzień, ale w razie jakiegoś opóźnienia (powstałego z winy „wiecznie przeładowanych zamówieniami” podwykonawców) BOX może ukazać się w styczniu/lutym 2021.
Osoby zainteresowane rezerwacją wydawca prosi o wysyłanie wiadomości na e-mail: kameleonrecords@gmail.com

P.S.

Uprzedzając ewentualne pytania, czy pozostałe płyty Skaldów wydane przez Kameleon Records także zostaną kiedyś zapakowane w okolicznościowy BOX wydawca odpowiada:

„Jeżeli wszyscy szczęśliwie doczekamy jubileuszu 60-lecia Skaldów (w co nie wątpimy) na pewno zadbamy o przygotowanie kolejnego tego typu wydawnictwa, zamykającego definitywnie naszą pracę związaną ze skatalogowaniem i udostępnieniem pełnego dorobku zespołu.”

www.kameleonrecords.pl

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweWięcej o...
SKALDOWIE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer