16 Wrzesień 2020

SILTECH i CRYSTAL CABLE – nowe kable LAN

Niderlandzkie, siostrzane firmy Siltech i Crystal Cable wprowadzają do sprzedazy nowe kable do połaczeń sieciowych

Źródło: International Audio Holding

Do sprzedaży trafiły cztery nowe kable: Siltech Classic Network i Royal Signature Network Crown oraz CrystalNetwork Diamond i CrystalNetwork Absolute Dream.

Siltech Classic Network i Royal Signature Network Crown

Siltech to pionier w branży audio high-end od prawie czterech dekad, ponieważ zawsze podążał swoją ścieżką, zamiast podążać za innymi. To właśnie ta mentalność pomogła mu przez lata stworzyć wiele przełomowych produktów.

Nie powinno być więc zaskoczeniem, gdy dowiemy się, że inżynierowie Siltecha zastosowali unikalne podejście podczas projektowania dwóch nowych kabli sieciowych. Dane – jak czytamy w materiałach prasowych – nie muszą być przekazywane błyskawiczne. Dużo ważniejsza jest spójność transmisji i integralność przesyłanych danych.

W przypadku wszystkich kabli cyfrowych dokładność transmisji zależy od topologii kabla, materiałów i końcówek. Niedopasowanie impedancji lub niespójność geometryczna powoduje odbicia i echa w strumieniu danych, podczas gdy granice kryształów lub ziarno w przewodnikach powodują mikrozniekształcenia. Każda niedoskonałość wpływa na dokładność krytycznych informacji o taktowaniu i amplitudzie. Łatwo też przeoczyć fakt, że sygnały o wyższych częstotliwościach są bardziej podatne na zakłócenia zewnętrzne.

Nowe kable LAN firmy Siltech korzystają z doskonałych materiałów, specjalistycznych technik konstrukcyjnych oraz najwyższej jakości ekranowania i izolacji. Dla kabli Classic Network został wybrany srebrno-złoty stop G9, a dla modelu Royal Signature Network Crown wybrano srebrny przewodnik S8 mono X-tal. Indywidualnie ekranowane pary i izolacja z Teflonu (Dupont) zapobiegają zakłóceniom zewnętrznym zakłócającym delikatne sygnały cyfrowe na obu kablach. Aby zapewnić optymalny transfer sygnału, każdy kabel jest również wyposażony w solidne złącza RJ-45 o dopasowanej impedancji.

CrystalNetwork Diamond & CrystalNetwork Absolute Dream

Także i Crystal Cable wprowadza na rynek dwa nowe kable LAN. Strumieniowanie muzyki to dla niej przede wszystkim wygoda, ale taka, która zależy też od jakości. Rosnąca dostępność nagrań w wysokiej rozdzielczości w rożnych formatach plików rzuciła światło na całą kwestię integralności sieci i danych. Kable sieciowe przenoszą informacje cyfrowe i, podobnie jak wszystkie inne kable cyfrowe w systemie, transfer danych jest niezwykle wrażliwy na małe różnice w amplitudzie i taktowaniu danych.

Ważne jest, aby wiedzieć, że wyższe szybkości transmisji danych są również bardziej podatne na zakłócenia zewnętrzne. Dlatego zachowanie integralności danych jest ważniejsze niż szybkość transferu podczas strumieniowego przesyłania muzyki. Mając na uwadze tę wiedzę, Crystal Cable zaprojektował dwa nowe kable sieciowe.

Kable wykonano z przewodników będących stopem srebra i złota oraz ze srebra monokrystalicznego. Dielektryk to PTFE o wysokiej czystości. Ekranowanie jest dwuwarstwowe.

www.siltechcables.com

www.crystalcable.com

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer