07 Sierpień 2016

Sennheiser PC 373D

SŁUCHAWKI

Źródło: APLAUZ

Firma Sennheiser zaprezentowała swój flagowy zestaw słuchawkowy do gier – PC 373D. Model ten charakteryzuje się otwarto obudową i jest w stanie zapewnić dźwięk w konfiguracji 7.1 Dolby Surround. Słuchawkom towarzyszy mikrofon z redukcją szumów, który jest niezwykle pomocny przy komunikowaniu się w trakcie gry.

„Model PC 373D oferuje szereg innowacyjnych i imponujących rozwiązań w zakresie audio oraz konstrukcji zestawów słuchawkowych PC w celu zapewnienia najwyższych doznań podczas gry” – powiedział Tim Völker, Dyrektor Sprzedaży oraz Marketingu Produktów Gamingowych w Sennheiserze. „Będąc następcą naszego popularnego modelu PC 363D, ten zestaw słuchawkowy jest najlepszym wyborem dla graczy, którzy chcą całkowicie przenieść się w realia sesji gamingowych, a równocześnie oczekują najwyższej jakości dźwięków w systemie surround” – dodał.

W celu uzyskania wysokiej klasy wrażeń słuchowych, technologia Dolby Surround Sound wykorzystuje kształt małżowin usznych do symulowania projekcji dźwięków pod różnymi kątami, tworząc doświadczenia właściwe dla konfiguracji 7.1, przy wykorzystaniu systemu opartego na dwóch głośnikach. Unikatowa technologia budowy przetworników, opracowana przez Niemców, pozwala – jak podaje firma Aplauz, polski dystrybutor produktów Sennheisera – „uzyskać optymalną klarowność i precyzję dźwięków”. Ten gamingowy zestaw słuchawkowy został wyposażony w nowy, elegancki i intuicyjny w obsłudze przetwornik Surround Dongle, który działa natychmiast po wciśnięciu przycisku Dolby.

„Zupełnie nowe oprogramowanie, które zostało zaimplementowane w moduł Surround Dongle pozwala graczowi na dopasowanie dźwięku do jego indywidualnych potrzeb i szybkie przełączenie między trybem dźwięku stereo a dookólnego” – powiedział Troels Rasmussen, Menedżer Produktu Gamingowego Sennheisera.

Intuicyjny interfejs pozwala na indywidualne dopasowanie ustawień i tym samym wrażeń dźwiękowych dla każdego gracza, danej gry i warunków akustycznych otoczenia. Cyfrowy korektor barwy posiada cztery ustawienia trybu pracy, z których jeden jest profilowany pod kątem rywalizacji grupowych, a ponadto tryb „eSports”. Dodatkowo PC 373D został wyposażony w tryb „Music”, który umożliwia uzyskanie „znakomitego” (zdaniem polskiego dystrybutora) dźwięku podczas odtwarzania muzyki.

Dzięki profesjonalnemu mikrofonowi z ograniczaniem zakłóceń, a także opcjonalnym algorytmem redukcji szumów, zestaw słuchawkowy PC 373D gwarantuje czystą komunikację z partnerami w grze, bez hałasów otoczenia. Trzy ustawienia samosłyszalności, łatwo zmieniane w interfejsie, pozwalają graczowi wybrać właściwy poziom głośności własnego głosu w słuchawkach. Poziom dźwięku jest łatwo kontrolowany za pośrednictwem pokrętła, które jest zintegrowane z prawym nausznikiem, a wyciszenie dźwięku następuje natychmiast po uniesieniu mikrofonu.

Jak podaje firma Aplauz, „wiodąca w swojej klasie jakość brzmienia oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne zastosowane w modelu PC 373D idą w parze z designem oraz komfortem użytkowania”. Komfortowe nauszniki w rozmiarze XXL, z aksamitnymi poduszkami, chronią uszy przed naciskiem podczas długich rozgrywek. Aluminiowe korpusy nauszników wyróżniają się laserowo wyciętymi otworami, co zapewnia wentylację i chłodzenie nawet w najbardziej emocjonujących sytuacjach, pałąk zaś jest komfortowo wyściełany. Wszystko to sprawia, że słuchawki PC 373D są ledwo odczuwalne na głowie, niezależnie od tego, jak długo trwa sesja gamingowa.

Zestaw słuchawkowy PC 373D jest już dostępny w Polsce w cenie detalicznej 1059 zł. Podobnie jak wszystkie produkty Sennheisera, jest on objęty 24-miesięczną gwarancją producenta.Więcej o...
SENNHEISER

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer