31 Maj 2017

Samsung UBD-M8500

ODTWARZACZ WIELOFORMATOWY

Źródło: SAMSUNG POLSKA

Firma Samsung zaprezentowała nowy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD UBD-M8500. Premiera urządzenia odbyła się w Samsung QLED Room; podczas prezentacji można było zobaczyć znany amerykański klasyk filmowy „Bez Przebaczenia” w wersji na Blu-ray UHD.

Urządzenie wyświetla wideo w rozdzielczości Ultra High Definition (4K) i zapewnia 64-krotnie bardziej szczegółowe odwzorowanie kolorów, co wykracza poza możliwości standardowych odtwarzaczy Blu-ray. Na wysoką jakość obrazu wpływa także technologia HDR, która odpowiada za odpowiedni kontrast, jasność i nasycenie kolorów. Z kolei dzięki funkcji upscallingu użytkownicy, którzy przez lata zgromadzili bogatą bibliotekę filmową będą mogli zobaczyć swoje ulubione pozycje w nowej jakości.

Co istotne, Samsung UBD-M8500 obsługuje nie tylko płyty Ultra HD Blu-ray, ale i takie formaty, jak Blu-ray Video, DVD-Video/DVD±R/DVD±RW, Audio CD, a także DivX, AVCHD, MKV, WMV, JPEG, LPCM, AAC, MP3, WMA, ALAC, FLAC, AIFF, WAV.

Jak deklaruje producent, nowy odtwarzacz „wyróżnia się elegancką, minimalistyczną konstrukcją”. Charakterystyczne dla tej linii produktów przednie wygięcie sprawia, że UBD-M8500 idealnie komponuje się z zakrzywionymi telewizorami Samsung, w tym z modelami z serii QLED TV z oznaczeniem „C”. Warto także zwrócić uwagę na platformę Smart Hub, z poziomu której odtwarzacz UBD-M8500 oferuje dostęp do wielu aplikacji dostępnych w Samsung Smart TV, takich jak np. Netflix, Amazon Video czy IPLA.Więcej o...
SAMSUNG

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer