09 Czerwiec 2018

Ruark Audio MRX

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Brytyjska firma Ruark Audio wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy multiroomowy głośnik bezprzewodowy MRx. Kompatybilny z systemem all-in-one R2 mk3 i systemem R7 M3, został zbudowany z zachowaniem wszystkich standardów tej firmy, zarówno dotyczących techniki, jak i dizajnu. Korzysta też z nowej aplikacji Link.

Od strony technicznej, jak czytamy w informacji prasowej przesłanej przez polskiego dystrybutora marki – Audio Center Poland – „zaskakuje użyciem stereofonicznej pary 75 mm głośników szerokopasmowych z neodymowymi magnesami, napędzanymi przez wysokiej klasy stereofoniczny wzmacniacz”. Na tylnej ściance znajdziemy przełącznik, który pozwala na używanie MRx jako samodzielnego głośnika stereofonicznego lub pojedynczego głośnika w stereofonicznej parze z drugim MRx.

Brytyjski producent zadbał, by od strony połączeń nikomu niczego nie zabrakło. Na pokładzie MRx mamy więc odbiornik Bluetooth aptX, łącze internetowe, obsługę Spotify Connect, Deezer i TIDAL-a, a niedługo także Amazon Music. Można do niego także podłączyć kabel 3,5 mm – optyczny cyfrowy i analogowy, dzięki czemu możemy korzystać z dowolnego źródła, od gramofonu po Google Chromecast. Wielozadaniowe gniazdo USB może być użyte do odtwarzania muzyki z pendrive’a lub do ładowania telefonu.

Głośnik Ruark Audio MRx jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena detaliczna wynosi 2190 zł.Więcej o...
RUARK AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer