04 Sierpień 2017

Rotel RC-1572

PRZEDWZMACNIACZ

Źródło: AUDIO KLAN

Przedwzmacniacz RC-1572 jest trzecią z najnowszych konstrukcji Rotela z serii 15. Urządzenie wykorzystuje wyselekcjonowane komponenty i zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy, a także wyposażone jest w bogatą gamę złączy i funkcjonalne udogodnienia.

Przedwzmacniacz RC-1572 jest następcą modelu RC-1570 i podobnie jak najnowszy wzmacniacz zintegrowany RA-1572 (TUTAJ) ma gwarantować – jak twierdzi Audio Klan, polski dystrybutor marki – „jeszcze wyższą jakość dźwięku, większe możliwości, a także dostęp do nowych funkcji”.

Urządzenie, podobnie jak RA-1572, zostało dostrojone akustycznie w Wielkiej Brytanii. Źródłem dźwięku w przypadku cyfrowych źródeł jest przetwornik c/a AKM 4495 (32 bity/768 kHz), a sercem urządzenia jest transformator toroidalny. Pod względem funkcjonalności model ten prezentuje się analogicznie do RA-1572; m.in. wspiera urządzenia strumieniowe (takie jak Sonos, Google Chromecast czy Amazon Dot2 – to ostatnie za pośrednictwem łączności bezprzewodowej Bluetooth). Przedwzmacniacz udostępnia funkcję internetowej aktualizacji oprogramowania oraz możliwość przyciemnienia wyświetlacza i wskaźnika zasilania.

Swoją wszechstronność RC-1572 zawdzięczać ma m.in. bogatemu zestawowi złączy. Użytkownik ma do dyspozycji cztery wejścia cyfrowe, trzy analogowe RCA, XLR, PC-USB, a także gramofonowe (MM). Urządzenia strumieniowe można z łatwością podłączyć poprzez złącza analogowe lub cyfrowe. Ponadto port PC-USB wspiera pliki audio o rozdzielczości do 32 bitów/384 kHz. Przedwzmacniacz pozwala także odtwarzanie plików w formacie DSD128 z komputerów PC i Mac. Całość dopełniają wyjście subwooferowe (mono), wyjście słuchawkowe i wyjście przedwzmacniacza (RCA i XLR).

Przedwzmacniacz Rotel RC-1572 pojawi się w sprzedaży w tym miesiącu. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej, a jego cena detaliczna wyniesie 5399 zł.Więcej o...
ROTEL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer