05 Listopad 2019

ROMUALD & ROMAN – nowy remaster, Vol. II

ROMUALD & ROMAN | "The Polish Psychedelic Trip Vol. II"

Źródło: KAMELEON RECORDS

Wydawnictwo Kameleon Records poinformowało o nowej płycie LP w swojej kolekcji: ROMUALD & ROMAN | The Polish Psychedelic Trip Vol. II. To druga część kolekcji najciekawszych nagrań legendarnej, psychodelicznej grupy Romuald & Roman. Płyta ta jest po raz pierwszy dostępna na płycie winylowej.

Album został wydany w 3 wersjach:
• SUPER DELUXE – z płytą wytłoczoną na przezroczystym purpurowym winylu, z ośmiostronicową książeczką oraz foto-insertem,

• DELUXE – z płytą wytłoczoną na tradycyjnym, czarnym winylu, z ośmiostronicową książeczką,

• STANDARD – z płytą wytłoczoną na tradycyjnym czarnym winylu, bez książeczki oraz insertu.

Nakład każdej z wersji to tylko 100 sztuk!!!

Na płycie znalazły się te nagrania z pierwszego okresu działalności zespołu (1969-1972), które nie zmieściły się w pierwszej części wydawnictwa. W zestawie m.in. kapitalny, rozbudowany, ponad 10-minutowy utwór Towarowy rusza do Indii. Album uzupełnia kilka najciekawszych nagrań grupy z połowy lat 70., z dużo lepszym dźwiękiem niż ten znany z dotychczasowych, kompaktowych kompilacji. Tym którzy nie znają dobrze twórczości Romualdów ciężko będzie uwierzyć jak niesamowicie i świeżo wypada ich eksperymentalna muzyka na tle innych, o wiele bardziej popularnych, ale przez to mocno ugrzecznionych, zespołów z tego okresu. Poza utworami dostępnymi wcześniej na płytach CD album zawiera jedno nigdy niepublikowane na żadnym nośniku nagranie – R&R w wersji radiowej (na LP vol.1 znalazła się wersja telewizyjna). Cały materiał został zremasterowany z analogowych taśm-matek, a w przypadku, kiedy nie były dostępne, z najlepiej zachowanych kopii. Płyta została wytłoczona na grubym winylu album i ma piękną, błyszczącą, laminowaną, rozkładaną okładkę.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer