20 Maj 2020

RMAF 2020 – wystawa odwołana

Wystawa ROCKY MOUNTAIN AUDIO FEST zostaje przeniesiona na przyszły rok

Źródło: RMAF

Jak informują organizatorzy jednej z najciekawszych wystaw w USA, ROCKY MOUNTAIN AUDIO FEST, impreza została w tym roku odwołana. Przyczyna – pandemia COVID-19.

Przypomnijmy, że wystawa miała się odbyć w dniach 2-4 października tego roku w Denver, stan Colorado (USA). Organizatorzy, dyrektor wydarzenia MARJORIE BAUMERT oraz MARCIE MILLER, dyrektor operacyjny, przysłali maila wyjaśniającego powody tej decyzji:

Tutaj, w biurze RMAF, od tygodni żyjemy cicho i spokojnie, czekając aż osiądzie kurz wokół pandemii i znikną blokady związane COVID-19, abyśmy mogli ocenić możliwości naszego programu po globalnym lockdownie. Choć niektóre części Stanów Zjednoczonych zaczynają się ponownie otwierać, to liczba osób zarażających się wirusem i liczba przypisywanych mu zgonów wciąż rośnie, a CDC przewiduje jeszcze bardziej śmiertelną drugą falę jesienią. Nie jesteśmy pewni, czy jest to właściwy sposób działania, choć chcielibyśmy, aby było inaczej.

Jesteśmy przerażeni tym, co dotyka naszych przyjaciół w branży audio, i to na wielu poziomach. Chociaż kondycja finansowa naszych wystawców znajduje odzwierciedlenie w dobrobycie naszej firmy, jest to dla nas kwestia drugorzędna. Najgorszą rzeczą, jaką możemy sobie wyobrazić, jest to, że ktoś zachoruje, ponieważ odwiedził naszą wystawę, czy to jako wystawca, dziennikarz, uczestnik czy wolontariusz. Zdrowie to cenny dar i już teraz wiadomo, że chociaż powrót do zdrowia jest możliwy, to skutki COVID-19 mogą być głębokie i nie chcemy ryzykować nawet jednego takiego przypadku. Do tej pory mieliśmy nadzieję, że nasza październikowa impreza może zostać przeprowadzona zgodnie z planem. Po obejrzeniu i wysłuchaniu wiadomości dotyczących pandemii koronawirusa oraz przeczytaniu wszystkich publikacji branżowych nie mamy już takiej nadziei.

Ustaliliśmy, że podstawowym działaniem, które musimy podjąć, aby pozostać rentownym podmiotem, jest anulowanie programu na rok 2020. Jak stwierdziliśmy w marcu, RMAF przekaże pełne zwroty tym wystawcom, którzy dokonali pierwszej wpłaty. Rozumiemy, że w takich czasach finanse są w niepewnej równowadze, dlatego wystawcy mogą się spodziewać zwrotu pieniędzy w ciągu najbliższych 7 do 10 dni roboczych.

Niektórym z was może to przynieść ulgę; innym być może nie. Tak czy inaczej, możecie mieć pewność, że patrzymy w przyszłość z optymizmem i entuzjazmem i planujemy wykorzystać nadchodzący rok, aby odkryć nowe sposoby na poprawę RMAF dla wszystkich! Pozostajemy otwarci na Wasze sugestie i spostrzeżenia i czekamy na czas, kiedy nasze ściśle związane grono przyjaciół zgromadzi się ponownie, by świętować dźwięk!

Przesyłamy nasze najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia.

Marjorie i Marcie

www.audiofest.net 

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer