29 Styczeń 2015

RCM SENSOR 2

PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY

Źródło: RCM

Do oferty katowickiego RCM-u wprowadzona została druga wersja uznanego i cenionego przedwzmacniacza gramofonowego Sensor.

W stosunku do pierwszej wersji w Sensorze 2 wprowadzonych zostało wiele istotnych zmian, które pozwoliły na jeszcze lepszą „obróbkę” sygnału wychodzącego z wkładki gramofonowej. Najistotniejsze założenia, na czele z wysokim poziomem wzmocnienia i możliwością wyboru pracy wejścia (balance/unbalance), zostały jednak zachowane. Cała reszta została mocno zmieniona, począwszy od zasilania, poprzez układ korekcji, a skończywszy na obudowie.

Przedwzmacniacz to dalej dwie „puszki”. Transformator, „prostownik” i pierwszy stopień stabilizacji znajdują się w mniejszej obudowie. W większej znajduje się „reszta zasilacza” oraz układy korekcji i wzmocnienia. W zasilaczu zastosowano wydajny transformator Myrra oraz kondensatory Panasonic z serii FC. W układzie korekcji RIAA pracują ręcznie dobierane nisko-szumowe rezystory oraz kondensatory Vima. Regulacja wzmocnienia odbywa się w pięciu krokach od 0,3mV do 5mV, dopasowanie impedancji wkładki ma zaś siedem poziomów.

Zmiany doczekały się także obudowy zasilacza i przedwzmacniacza, które stały się nieco większe. Obie to zamknięty aluminiowy profil o przekroju prostokątnym. Front obudowy przedwzmacniacza wykonano z 10 mm szczotkowanego, anodowanego aluminium w kolorze naturalnym lub czarnym. Wersja standardowa wyposażona jest w wysokiej jakości gniazda, między innymi Neutrika. Dostępna jest również wersja „ekstra” w której wszystkie gniazda pochodzą z najwyższych serii Furutecha.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer