13 Listopad 2017

RCM na Audio Video Show 2017

TARGI SPRZĘTU AUDIO/VIDEO

Źródło: RCM

Podczas targów Audio Video Show 2017 firma RCM, polski dystrybutor specjalizujący się w gramofonach i technice analogowej, zaprezentuje dwa wyjątkowe ramiona gramofonowe; pierwsze z nich zostało wykonane przez firmę SAT, drugie zaś jest produkcji Thalesa.

Ramię firmy SAT (Swedish Analog Technologies) zostanie pokazane po raz pierwszy w Polsce. Prezentowana wersja będzie pochodzić z limitowanej do 70 egzemplarzy serii. Wyróżnikiem tego modelu są kompozyty z włókna węglowego, które zostały zaprojektowane od początku do końca specjalnie z myślą o tym projekcie. Dzięki temu producent nie musiał korzystać z gotowych prefabrykantów, których właściwości nie zawsze muszą dobrze współgrać z zamierzonym celem. Jak deklaruje RCM, „dzięki temu powstała konstrukcja zapewnia wyjątkową sztywność i doskonale rozkłada powstające rezonanse podczas pracy układu ramię-wkładka”. Katowicka firma zwraca również uwagę na postać Marka Gomeza, człowieka stojącego za marką SAT. Gomez to osoba mająca doświadczenie przy projektowaniu silników rakietowych i która „wytycza własną drogę” w kwestii projektowania ramion, jak zauważa RCM.

Drugim z ramion, które zostanie pokazane podczas AVS 2017 jest model Thales Statement. Jego konstrukcja stanowi rozwinięcie modelu Simplicity, inspirując się jego koncepcją, wykorzystując jednak zupełnie inne materiały. Rury ramienia (są dwie) wykonane zostały ze specjalnego stopu aluminium mającego wytrzymałość stali, ale charakteryzującego się dziesięciokrotnie większym tłumieniem wewnętrznym. Profil obu rur dodatkowo rozszerza się ku środkowi a zwęża na końcach. Co istotne, producent zdecydował się także na zastosowanie łożyska pokrytego rutenem. Na tegorocznej wystawie RCM zapewni możliwość posłuchania tego ramienia w zestawieniu z gramofonem Feickert Analogue Firebird. Co istotne, będzie to pierwsza prezentacja w Polsce modelu Statement.

Targi Audio Video Show 2017 rozpoczną się w najbliższy piątek 17 listopada i potrwają do niedzieli 19 listopada.Więcej o...
AUDIO VIDEO SHOW

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer