04 Listopad 2015

Q21 na Audio Video Show 2015

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: Q21

Kilkanaście dni temu salon Q21 ogłosił, że na targach Audio Video Show 2015 zaprezentuje wzmacniacz Wile Louis. Pabianicka firma po raz kolejny postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i zdradziła, że w Warszawie pokaże również kolumny Boenicke W8, jedną z największych sensacji ostatnich targów.

Te szwajcarskie zespoły głośnikowe zostały stworzone z myślą o wymagających melomanach, którzy dysponują ograniczonym miejscem w mieszkaniu/domu, który można wykorzystać na kolumny. Charakteryzują się niezwykle małymi wymiarami i nieprzystającym do nich, ogromnym dźwiękiem. Salon określa dźwięk generowany przez W8 jako „spektakularny w skali marko”. Jak dodaje, „potężna skala dźwięku i niezwykła umiejętność wypełniania powierzchni muzyką sprawia, iż kolumny te zasługują na miano w pełni uniwersalnych i kompatybilnych jeżeli chodzi o różne powierzchnie odsłuchowe”.

Boenicke W8 wykonywane są z dwóch połówek olejowanego litego drewna występującego w kilku wariantach kolorystycznych. Na przedniej ściance znaleźć można 14 cm głośnik średniotonowy oraz głośnik szerokopasmowy, zaś na bocznej ściance 14 cm membranę basową. Co ciekawe, producent wykorzystał również do maksimum tylną ściankę, umieszczając na niej kopułkę wysokotonową. Kolumny łączą w sobie ponadto dobrodziejstwa układu typu bass-reflex z linią transmisyjną.

Specyfikacja techniczna:

Typ: 3-drożny, bass-refleks
Efektywność (1 W/1 m): 87 dB
Impedancja: 4 omy
Wymiary (W x S x G): 776 x 114 x 260 mm
Waga: 10,5 kg

Kolumny głośnikowe Boenicke W8 zostaną zaprezentowane przez pracowników salonu Q21 w pokoju 207 hotelu Radisson Blu Sobieski. Targi Audio Video Show odbędą się w dniach 6-8 listopada tego roku w Warszawie. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.



Więcej o...
AUDIO VIDEO SHOW

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer