12 Listopad 2019

Q21 | Haiku Audio SELENE 6550 A RC

Wzmacniacz Haiku Audio Selene 6550 A RC w salonie Q21

Źródło: SALON Q21

Selene 6550 A to wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A w trybie push-pull, zbudowany w oparciu o tetrody strumieniowe 6550. Układ nawiązuje do konstrukcji z lat 40. ubiegłego wieku. Transformatory wyjściowe mają uzwojenia włączone w anody, siatki ekranujące oraz katody lamp mocy techniką dzielonego obciążenia. Wzmacniacz wyposażono w zdalne sterowanie regulacją głośności. Jak czytamy w informacji salonu Q21 „wzmacniacz Selene 6550 A został zaprojektowany dla wielbicieli pięknych brzmień – bezkompromisowych poszukiwaczy wyrafinowanych emocji.”

Budowa

Cały układ audio, od gniazd wejściowych, przez pierwszy stopień, aż do stopnia końcowego oraz transformatorów i konektorów głośnikowych, zbudowany jest techniką montażu przestrzennego. Moc wyjściowa wynosi 30 W. Urządzenie ma cztery wejścia liniowe i jedno wyjście dla głośników 4 lub 8 Ω. Potencjometr głośności to zmotoryzowany granatowy Alps. Wszystkie rezystory są metalizowane. Użyto podstawek ceramicznych ze złoconymi stykami, kondensatorów Nichicon Gold i gniazd Neutrik. Chassis jest stalowe, lakierowane na czarno. Front i gałki wykonane są z pełnego aluminium.

6550

Amerykańska lampa 6550 to klasyczna tetroda strumieniowa skonstruowana w zakładach Tung-Sol w 1955 roku na potrzeby rodzącego się rynku scenicznego, studyjnego i domowego hi-fi. Podczas prac nad jej układem brano pod uwagę rosnące wymagania konsumentów muzyki – zarówno jazzu, raczkującego rocka jak i oczywiście najbardziej wymagającej muzyki klasycznej. 6550 natychmiast trafiła do stopni mocy większości, legendarnych dziś, wzmacniaczy studyjnych, domowych i scenicznych.

Na odsłuch wzmacniacza Haiku Audio Selene 6550 A RC zaprasza salon Q21.

Kontakt: Pabianice, Reymonta 12 | tel.: (42) 213 01 66Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer