12 Sierpień 2017

Pro-Ject THE CLASSIC SB SUPER PACK

GRAMOFON

Źródło: Q21

Salon Q21 wprowadził do swojej oferty najnowszy zestaw gramofonowy Pro-Ject The Classic SB Super Pack.

The Classic SB Super Pack to gramofon skonstruowany specjalnie z okazji 25. rocznicy założenia Pro-Jecta. Wyposażono go w wykonane (za pomocą MDF-u i aluminium) metodą kanapkową pływające sub-chassis, które jest wzorowane na rozwiązaniu zastosowanym w słynnym gramofonie Linn LP12. Jest ono ustawione na sześciu kulkach wykonanych z absorbera TPE. Model ten korzysta także z talerza wykonanego z aluminium o średnicy 30 cm. Ciekawie prezentuje się również sub-talerz, którego trzpień wykonano z hartowanej i polerowanej stali nierdzewnej. Całość osadzono na mosiężnym łożysku z teflonowym wkładem.

The Classic SB Super Pack wyposażono w silnik asynchroniczny, którego prędkość jest teraz sterowana elektronicznie. Z kolei obecne na jego pokładzie ramię o długości 9 cali zaprojektowano specjalnie dla tego gramofonu. Rurka ramienia wykonana jest również metodą kanapkową – w tym wypadku projektanci sięgnęli po aluminium i plecionkę włókna węglowego. Warto także zwrócić uwagę na nową konstrukcję prowadzenia okablowania wewnętrznego, która pozwala na bardziej swobodny ruch ramienia.

The Classic SB Super Pack jest sprzedawany w bogatym zestawie. Do gramofonu dołączane są: plastikowa pokrywa, przewód połączeniowy RCA-RCA z żyłą uziemiającą, mata ze skóry Leather It, docisk Clamp It oraz fabrycznie zamontowana wkładka Ortofon Quitnet Red. Urządzenie dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych: walnut, rosenut, eucalyptus. Całość w salonie Q21 została wyceniona na kwotę 6190 zł.Więcej o...
PRO-JECT

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer