28 Styczeń 2015

Polk Audio TL2600 ORAZ TL3600

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: RAFKO

Oficjalny polski dystrybutor marki Polk Audio, firma RAFKO Dystrybucja, wprowadził do sprzedaży nowe zestawy kompaktowego kina domowego z serii TL Blackstone: TL2600 oraz TL3600.

Najnowsze na polskim rynku produkty z serii TL Blackstone mogą pochwalić się użyciem wysokiej jakości przetworników i głośników, które mają zapewniać, według zapewnień firmy Polk Audio, „wspaniałe dźwiękowe przeżycia”. W sekcji wysokotonowej skorzystano z 3/4-calowej jedwabnej kopułki znanej z innej serii producenta (RTi), która została dodatkowo otoczona rozpraszaczem, który w znaczący sposób poprawia rozpraszanie wysokich tonów. W sekcji średnioniskotonowej użyto membrany z kompozytów polimerów i minerałów mika z kauczukowym zawieszeniem. W obu sekcjach skorzystano z dobrej klasy przetworników wykonanych z firmowej technologii Dynamic Balance.

Kolumny z serii TL Blackstone charakteryzują się także niezwykle ciekawą i wysokiej jakości obudową: wykonana jest ona ze stopów tworzyw sztucznych, w środku wzmocniona i usztywniona stalowymi płytami dla zminimalizowania podkolorowań dźwięku. Jej łagodny, opływowy kształt został zaprojektowany pod kątem lepszego rozpraszania wysokich tonów, zaś zastosowana technologia wentylacji PowerPort pozwala na podniesienie skuteczności basu do 3 decybeli czy uniknięcie szmerów bas refleksu przy zbyt dużym ciśnieniu wewnątrz obudowy. Producent podkreśla również eleganckie wzornictwo i modne wykończenie w czarnym połysku, które zostało dopasowane do wyglądów nowoczesnych telewizorów. Warto dodać, że kolumny z serii TL Blackstone zostały także wyposażone w standardowe mocowania na haki ścienne.

Najnowsze modele z serii TL Blackstone są już dostępne na polskim rynku. Poniżej można zapoznać się z cennikiem całej serii TL Blackstone.

TL3600 Blackstone, system 5.1. – 4899 zł
TL2600 Blackstone, system 5.1. – 3499 zł
TL350 Blackstone, system 5.0 – 3499 zł
TL1600 Blackstone, system 5.1 – 2499 zł
TL250 Blackstone, system 5.0 – 2199 zł
TL150 Blackstone, system 5.0 – 1699 złKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer