14 Kwiecień 2018

Peachtree Audio DEEPBLUE SKY

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: AUDIO KLAN

DeepBlue to pierwszy w katalogu marki Peachtree Audio bezprzewodowy głośnik Bluetooth. Urządzenie to jest kompatybilne z systemem SKY; rozwiązanie to pozwala bezprzewodowo strumieniować muzykę i przesyłać dźwięki pomiędzy różnymi pokojami. Do zalet tego systemu należy także możliwość tworzenia własnej sieci bezprzewodowej, pozwalającej na odtarzanie nagrań wprost z mobilnego źródła dźwięku, na przykład: telefonu.

Bezprzewodowy głośnik Bluetooth DeepBlue ma również, w zamierzeniu producenta, oferować wysokiej jakości dźwięk. Aby osiągnąć ten cel – jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej zapewnionej przez firmę Audio Klan, polskiego dystrybutora marki – „inżynierowie zastosowali jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie. DeepBlue SKY wykorzystuje specjalnie opracowany wzmacniacz o mocy 440 W. To pięciokrotnie wyższa moc niż w domowych głośnika bezprzewodowych obecnie dostępnych na rynku”.

Wzmacniacz ten zasila pięć przetworników. W centralnej częsci urządzenia projektanci umieścili 165 mm jednostkę niskotonową. Z kolei po obu stronach głośnika znajdziemy dwie pary przetworników średnio- i wysokotonowych. Te pierwsze to charakteryzują się 76 mm średnicą, drugie zaś to 25 mm kopułki wysokotonowe. Cały zestaw, jak deklaruje Audio Klan, gwarantować ma „mocny, zrównoważony dźwięk, wypełniający cały pokój”.

Ciekawie prezentuje się także specjalny system Smart Volume, który automatycznie reguluje odpowiedź niskich tonów przy cichym słuchaniu, aby skompensować niższą czułość słuchu. Ponadto DeepBlue SKY został zaprojektowany tak, aby zapewniał zbalansowaną odpowiedź basu w miejscu, w którym najczęściej jest ustawiany. „Oczywiście – jak zaznacza Audio Klan – nie ma możliwości opracowania charakterystyki dopasowanej do każdej sytuacji, a każdy z użytkowników może preferować inną, większą lub mniejszą, ilość basu. Dlatego też dostarczane z głośnikiem zdalne sterowanie umożliwia wybór pomiędzy pięcioma różnymi poziomami basu, aby optymalnie dopasować poziom basu do otoczenia lub własnych preferencji”.

Peachtree Audio DeepBlue SKY może współpracować ze smartfonami z systemem Android i iOS, a także komputerami Mac i PC oraz iPodem touch. Dzięki temu, za pośrednictwem łączności Bluetooth, użytkownik może strumieniować swoją ulubioną muzykę wprost do głośnika, bez potrzeby instalowania specjalnych aplikacji. DeepBlue SKY umożliwia podłączenie do pięciu urządzeń Bluetooth, przełączając się pomiędzy nimi po naciśnięciu przycisku BT.

Najnowszy głośnik bezprzewodowy Peachtree Audio może także współpracować z tradycyjnymi, przewodowymi urządzeniami. Model wyposażony jest w cyfrowe złącze optyczne oraz 3,5 mm wejście analogowe. Pozwalają one na podłączenie zewnętrznych źródeł dźwięku, na przykład Apple TV, a nawet gramofonu z własnym przedwzmacniaczem gramofonowym. Wbudowane złącze cyfrowe obsługuje sygnał high-res audio w rozdzielczości do 24 bitów/96 kHz.

Peachtree Audio DeepBlue SKY będzie dostępny w sprzedaży w drugiej połowie kwietnia tego roku. Sugerowana cena detaliczna modelu wyniesie 1999 zł.Więcej o...
PEACHTREE AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer