10 Wrzesień 2017

Nowości w firmie Palona (wrzesień 2017)

DYSTRYBUCJA

Źródło: CORE TRENDS

Do Polski trafiły niedawno trzy produkty szerzej nieznanej nad Wisłą marki Palona. Mowa tu o dwóch systemach typu all-in-one (Jojo oraz Quubi), a także nowoczesnym tunerze (Tuner 190C).

System all-in-one Jojo oferuje 40 W RMS mocy, które napędzają dwa przetworniki i subwoofer. Model ten został wyposażony w equalizer, dzięki któremu użytkownik może personalizować dźwięk uwzględniając swoje potrzeby. Największą zaletą Jojo ma być szeroki wachlarz źródeł; mowa tu m.in. o odtwarzaczy CD, radiach DAB+ i internetowym czy Spotify Connect, a także możliwości podpięcia go do sieci Wi-Fi lub sparowania ze smartfonem czy tabletem poprzez łącze Bluetooth 4.0. Na wyposażeniu tego produktu znaleźć można także port USB oraz wejście AUX. Całością zawiaduje się za pomocą darmowej aplikacji UNDOK-App na urządzeniach z Androidem lub iOS-em.

Podobnie jak Jojo, również Quubi jest systemem all-in-one. Oferuje on 60 W mocy oraz szeroki wachlarz źródeł, z których jego użytkownik może skorzystać. Obok radia DAB+ czy usługi Spotify Connect, Quubi zapewnia dostęp do dziesiątek tysięcy radiostacji internetowych, łącze Bluetooth 4.0 czy analogowe wyjście i wejście. Warto dodać, iż Quubi – za jakiś czas (producent nie sprecyzował jednak dokładnie jaki) będzie mógł pracować nie tylko solo, ale i w większej grupie, tworząc tym samym system multiroom. Urządzeniem steruje się za pomocą wspomnianej wyżej apki UNDOK-App.

Ostatnią z nowości przygotowanych przez firmę Palona jest Tuner 190C. Jego producent zwraca przede wszystkim uwagę na łatwość jego obsługi. Ponownie mowa tu o aplikacji UNDOK-App, dzięki której bez problemu można kontrolować pracę urządzenia. Jak wypowiada się o nim CEO firmy, Kai Schnepel: „Palona Tuner 190C przenosi stary system audio w nową erę”.

Markę Palona od niedawna reprezentuje w Polsce firma CORE trends. Dystrybutor ten podzielił się z High Fidelity News cenami wszystkich trzech opisanych wyżej produktów, jednak ceny zostały podane w euro. Za system all-in-one Jojo trzeba zapłacić 599 (wersja czarna na wysoki połysk) lub 649 (orzech) euro (ok. 2750 zł); model Quubi (w obu wykończeniach: kość słoniowa i czarno-srebrnej) został wyceniony na kwotę 699 euro (ok. 3000 zł); za Tuner 190C trzeba z kolei zapłacić 499 euro (ok. 2100 zł).Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer